מגה מזון
כתבות
מגה משפט מזון
לעמוד קודם

בקשה לתביעה ייצוגית: משקל המוצר הופחת

11/02/2024
זמן קריאה: 1.5 דק'

בקשה לאישור תביעה ייצוגית הוגשה נגד התאגיד הענק מרס ריגלי ישראל, המייבא מותגים מובילים בתחום המזון מרחבי תבל, ובפרט מותגים בינלאומיים בקטגוריה דברי מתיקה, שוקולדים, מסטיקים וסוכריות.

בבקשה שהוגשה לבית המשפט המחוזי בת"א נאמר, כי אחד ממותגי הדגל של מרס ריגלי ישראל הוא סדרת מגוון סוכריות לעיסה בטעמי פירות בציפוי דרג'ה, המשווקת תחת המותג הבינלאומי SKITTLES. המוצרים (באריזת שקית) משווקים בשתי תצורות כמות: אריזת שקית אישית בתכולה של 38 גרם ואריזות במשקל אחיד של 174 גרם.

נטען כי מרס ריגלי ישראל החליטה בשלב מסוים, לאחר ששיווקה את המוצר האמור בתכולה נקייה ואחידה של 174 גרם, לפעול בחוסר שקיפות כלפי הציבור עת נוספו למגוון ווריאנטים בתכולה מוקטנת של 141 גרם, תחת אצטלת קמפיין חגיגי הנושא את המצגים "חדש" ו-"גדול3X!". זאת בלי שמרס ריגלי ישראל עמדה בחובתה הרגולטורית לגלות לצרכן, כי המוצר מכיל תכולה מוקטנת של 33 גרם לעומת מוצרי הייחוס. הלכה למעשה מדובר בהפחתת תכולה יחסית בשיעור של 19% יחסית לאריזות המוצרים במגוון, המשווקות בתכולות אחידות של 174 גרם.

בבקשה נאמר, כי על אף הטעמת המותג ומיצובו הפיננסי בשוק הטורטיות בישראל, ציבור הלקוחות של מרס ריגלי ישראל אשר צרכו או צורכים את המוצרים הקיימים במגוון הסדרה הטורטיות של וילי פוד (סוכריות לעיסה בציפוי דרג'ה בטעמי פירות) על גרסאותיה, לא מודעים לקיומם של מוצרים בסדרה המכילים כמות מופחתת בשיעור של 19% יחסית למוצרים אחרים בסדרה. הדבר בא לידי ביטוי במחירו המופקע של המצרך לעומת מוצרים במשקלם הרגיל בסדרה.

לדברי המבקשת, לנה גורוחובסקי תושבת נתניה, בשל הדמיון הפיסי בין האריזות ובגודלן, וכן המחיר האחיד של כל המינים במגוון, במעמד הקנייה הצרכן אינו יכול להבחין כי מדובר בתכולה מופחתת של אותו מוצר ממש, והוא אינו מודע להתייקרות המוצר באופן סמוי.

אשר על כן מתבקש בית המשפט להשיב לציבור את ממונם ואת הכספים שנאגרו בכיס של מרס ריגלי ישראל בעושר ולא במשפט, ולהורות לה להשיב לציבור את אותו שיעור הפחתה מסך מכירות המוצרים נשוא הבקשה לנוכח העלאת המחיר הסמויה הגלומה בעצם שיווקן של אריזות אלו. כמו כן בית המשפט מתבקש להורות למרס ריגלי ישראל לפצות את הציבור בפיצוי ממוני ובלתי ממוני עקב נטילת נכס שיש בו הטעיה או הטעיה באריזה.

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן