מגה מזון
כתבות
מגה משפט מזון
לעמוד קודם

בקשה לתביעה ייצוגית: סוכר במוצרים ללא סוכר

02/04/2024
זמן קריאה: 1 דק'

בקשה לאישור תביעה ייצוגית הוגשה לבימ"ש השלום ברמלה נגד חברת י.ד. עידה מתל מונד, היבואנית והמשווקת של דפי ריענון FRESH במגוון טעמים, בטענה להטעיה צרכנית.

נטען כי החברה מציינת ומדגישה בחזית האריזה ובגבה, וגם על גבי המוצרים, בכמה דרכים, שהמוצרים "ללא סוכר", אלא שבטבלת סימון המוצרים במסגרת הסימון התזונתי, היא מודה כי המוצרים מכילים 3.7 גרם סוכר לכל 100 גרם, דהיינו בכל 100 גרם יש 3.7% סוכר. לפיכך אין לכנות את המוצרים "ללא סוכר".

לדברי המבקש, דוד פרידמן תושב בני ברק, ציון כוזב שלפיו המוצרים ללא סוכר תוך זיוף נתונים, חמור שבעתיים ומהווה הטעיה ברורה, הנוגדת את הוראות חוק הגנת הצרכן (איסור הטעיה). המבקש מציין, כי אלמלא הטעייתה של החברה, הוא לא היה רוכש או צורך את המוצרים, וכי מלבד פגיעה בבריאותו, הדבר גרם לו תחושת זלזול, תסכול, כאב, כעס ועלבון, ביודעו כי החברה זלזלה בבריאותו וברצונו לא לצרוך סוכר. בגלל הטעייתה, הוא ושאר הצרכנים צרכו סוכר בניגוד לרצונם.

בבקשה נאמר, כי דרישתו מהחברה לתקן את המחדל לא זכתה להתייחסות, והחברה ממשיכה ביודעין להפר את הוראות הדין ולהטעות את כל הצרכנים.

בית המשפט מתבקש להצהיר, כי החברה הטעתה את כל הצרכנים ושיווקה את דפי הריענון שלא כדין, עת ציינה שהמוצר ללא סוכר, להורות לה לחדול מכך, ולציין כי המוצרים מכילים סוכר. כמו כן בית המשפט מתבקש לפצות את חברי הקבוצה המיוצגת בגין נזקים ממוניים ובלתי ממוניים.

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן