מגה מזון
כתבות
מגה משפט מזון
לעמוד קודם

קרפור הפסיקה לשלם לספקים

12/02/2024
זמן קריאה: 1 דק'

חברת ג.ל טכנולוגיות, העוסקת במיזוג ובשירותי קירור, הגישה תביעה בהיקף של 52 מיליון שקל נגד גלובל ריטייל (רשת קרפור מקבוצת אלקטרה) על רקע אי תשלום בגין אספקת שירותי קירור והסבת סניפי מגה לחנויות קרפור. ג.ל טכנולוגיות ביצעה את העבודות לאחר שחברות קירור אחרות לא היו מסוגלות לעמוד בדרישות הרבות של הרשת.

על פי כתב התביעה, שהוגש בבית המשפט המחוזי בת"א, אלקטרה נתנה הוראה לכל החנויות העובדות תחת קבוצת אלקטרה לא לשלם לתובעת. היא גם נהגה כלפיה בבריונות כלכלית כדי לנסות להכניע את התובעת על ידי גרעון תזרימי של 26 מיליון שקל הנוגעים לציוד ולעבודות בפרויקט קארפור ולעבודות שירות שלא שולמו.

גלובל גם חייבת 19 מיליון שקל בעבור ציוד שנרכש לבקשתה לצורך התקנה בסניפים ספציפיים והתקנתם בוטלה או נדחתה. זאת נוסף לציוד שנרכש ללא הגדרת סניף ספציפי.

על פי כתב התביעה, בחלק מהמקרים נאמר לג.ל טכנולוגיות, כי בשל הוראה מלמעלה הועברה הפעילות לחברת אקלימטיק השייכת לקבוצת אלקטרה. עקב כך הציוד שהוזמן נשאר במחסן ללא שימוש, והדבר הסב נזק רב לג.ל טכנולוגיות.

הפרת ההסכמים על ידי קרפור נעשתה באופן מכוון כדי לאלץ את החברה לעשות הנחות מהחוב הכספי הגדול שהצטבר. סך כל החוב של הנתבעת הוא 48.5 מיליון שקל, בתוספת הפרשי שער של ארבעה מיליון שקל.

ג.ל טכנולוגיות עוסקת במכירה והתקנה של מערכות קירור לחנויות, מקררים, חדרי קירור, מיזוג אוויר ושירותי אחזקה ותיקונים ללקוחות רבים. פעילות זו בוצעה מול חנויות מקבוצת גלובל. החברה הסבה למעשה את חנויות מגה לחנויות קרפור. במסגרת הפרויקט הקימה והמירה 65 סניפים, והמשיכה לתת שירות לשאר סניפי גלובל - יותר מ-150 סניפים.

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
1.
14/02/2024
פשוט בזיון!
קרפור רמאים
כותרת
תוכן