מגה מזון
כתבות
מגה משפט מזון
לעמוד קודם

תביעה ייצוגית נגד רשת קשת טעמים

16/03/2023
זמן קריאה: 1 דק'

בקשה לאישור תביעה ייצוגית הוגשה נגד רשת הסופרמרקטים קשת טעמים (כ-20 סניפים) בטענה לאי הצגת המחיר הכולל במסגרת ביצוע עסקאות בשירות האונליין שלה. נוסף על כך גביית דמי משלוח בגין ביצוע הזמנה בפעם הראשונה באמצעות שירות האונליין שלה, על אף הבטחתה המפורשת כי המשלוח למבצעי הזמנה מן האתר בפעם הראשונה יהיה חינם.

לטענת המבקשים, עו"ד שגיא קלנר תושב ת"א ואור חסון תושב פ"ת, קשת טעמים אינה עומדת בהוראות חוק הגנת הצרכן ומטעה את צרכניה, בין שביצעו הזמנה באמצעות משלוח ובין שבחרו לאסוף ממנה ישירות את המוצרים. היא אינה מציגה ללקוחות שירות האונליין שלה במהלך ביצוע הרכישה את המחיר הכולל שעליהם לשלם בעבור הזמנת מוצרים באמצעות משלוח או באמצעות איסוף עצמי.

לדברי המבקשים, הימנעות מהצגת המחיר הסופי הכולל את כל התשלומים המחייבים והנלווים, היא פגיעה קשה ביכולת הצרכנים לבחון כראוי את כדאיות העסקה, וגם פוגעת ביכולתם לבצע השוואת מחירים נכונה בין קנייה אצל קשת טעמים לבין קנייה אצל מתחרותיה, שרובן ככולן פועלות כדין.

עוד נטען בבקשה, כי קשת טעמים אינה עומדת בהיבט נוסף של חוק הגנת הצרכן. החברה מטעה את לקוחות האונליין המבצעים ממנה לראשונה רכישה דרך האינטרנט, לסבור כי היא תעניק להם משלוח חינם. בפועל, לא עשתה כן וגבתה דמי משלוח בגין המשלוח למרות התחייבותה השיווקית לספק משלוח חינם.

בית המשפט המחוזי בחיפה מתבקש לחייב את קשת טעמים להשיב לצרכנים שנגבו מהם דמי המשלוח או דמי האיסוף העצמי שלא כדין תשלומים אלה, לפצות את הצרכנים שנסוגו מהעסקה לנוכח גילוי הטעייתם על ידי החברה, וכן לפצות את כל הצרכנים בגין הנזקים הבלתי ממוניים שנגרמו להם כפועל יוצא של התנהלותה.

 

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן