מגה תעשיות
חדשות
חדשות מדיקל
לעמוד קודם

מייסד ומנכ"ל Insilico Medicine על מידול מחלות עם AI

24/05/2023
זמן קריאה: 2 דק'

Insilico Medicine, חברה לגילוי תרופות מונעת בינה מלאכותית בשלבים הקליניים (AI), הודיעה כי ד"ר אלכס ז'בורונקוב, PhD, מייסד ומנכ"ל החברה, ישתתף בפסגת PEGS בוסטון בין התאריכים 19-15 במאי. הוא יישא הרצאה מרכזית על "מצב המדע במידול מחלות על פני אינדיקציות מגוונות" במרכז הכנסים היינס ויצטרף לדיון אינטראקטיבי.

במצגת שלו, ד"ר ז'בורונקוב יכריז לראשונה על אסטרטגיות תכנון תרופות מבוססות פפטידים ו- Generative Biologics, מנוע חדש השייך לפלטפורמת גילוי התרופות מקצה לקצה מונעת בינה מלאכותית של החברה Pharma.AI הממנפת מאות מיליוני נקודות נתונים ביולוגיות, אלגוריתמים של למידת מכונה ומודלים של ביולוגיה גנרטיבית כדי לבנות ולעצב פוליפפטידים מאפס.

צוות של מדענים מומחים מפתח Pharma.AI במרכז המחקר והפיתוח של Insilico Medicine, בינה מלאכותית גנרטיבית ומחשוב קוונטי באבו דאבי, מרכז המחקר הביוטכנולוגי הגדול ביותר באזור המבוסס על בינה מלאכותית.

"אנחנו נמצאים ברגע מרגש בהיסטוריה של בינה מלאכותית גנרטיבית בגילוי תרופות", אומר ז'בורונקוב. "הודות לשנים של נתונים מצטברים והתקדמות טכנולוגית בבינה מלאכותית גנרטיבית, אנו יכולים למצוא מטרות ולתכנן מולקולות קטנות חדשות למחלות קשות לטיפול במהירות וביעילות מדהימות תוך שיתוף פעולה הדוק עם חברות תרופות. אנו מצפים להשתמש בבינה מלאכותית גנרטיבית כדי לחקור אסטרטגיות פיתוח תרופות מגוונות".

Insilico Medicine הייתה אחת החברות הראשונות שהשתמשו במקודדים אוטומטיים גנרטיביים של יריבים לגילוי תרופות דה-נובו. בשנת 2016, החברה הציגה את האיטרציה המוקדמת ביותר של כלי הביולוגיה הגנרטיבית שלה לזיהוי מטרות חדשות עם פרסום בכתב העת Nature Communications. פרסום נוסף פורסם ב-Oncotarget, והדגים כיצד Insilico יכולה להשתמש באלגוריתמים גנרטיביים עם למידת חיזוק כדי לתכנן מולקולות קטנות חדשניות בעלות תכונות מוגדרות מראש ואופטימליות. עד 2018, Insilico שילבה גישות ביולוגיה גנרטיבית וכימיה בפלטפורמת Pharma.AI הזמינה מסחרית המאיצה את תהליך גילוי העופרת משנים לימים, וכיום היא נמצאת בשימוש על ידי 11 מתוך 20 חברות התרופות המובילות.

 

 

החברה גם ניצלה את הפלטפורמה כדי לפתח צנרת נכסים חזקה משלה, כולל שתי תרופות - לפיברוזיס ריאתי אידיופתי ולקורונה - שנמצאות כעת בניסויים קליניים ונכסים רבים שעשויים להיות הטובים מסוגם והראשונים מסוגם בשלבי פיתוח פרה-קליניים הזמינים לרישוי. בסך הכל, ל- Insilicoיש 31 תוכניות על פני 29 מטרות, כולל פיברוזיס, אונקולוגיה, אימונולוגיה והפרעות במערכת העצבים המרכזית.

ז'בורונקוב אומר כי PEGS, הכינוס הגדול בעולם של מומחים להנדסת חלבונים וביותרפיות, הוא הבמה המושלמת להכרזה על הפיתוחים האחרונים בפלטפורמה של Insilico. "סייענו בפיתוח המוקדם של ביולוגיה גנרטיבית וכימיה גנרטיבית, וכעת אנו מקדמים תרופות שתוכננו על ידי בינה מלאכותית לניסויים קליניים. זה באמת רגע מכונן".

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן