מגה תעשיות
חדשות
חדשות מהעולם
לעמוד קודם

ספר חדש: Once Upon Tomorrow, תפיסה מבוססת חזון של המטאברס ושל השפעתו על היצירתיות הגלובלית

11/02/2024
זמן קריאה: 2.5 דק'

שוריק אגפיטוב, סופר עם חזון והמייסד של Xsolla, חשף את ספרו החדש, "Once Upon Tomorrow". יצירה חלוצית זו מספקת חזון מהפכני ויומרני של המטאברס, ועומדת בניגוד בולט לנראטיבים שנחשבים כמיינסטרים. ספרו של אגפיטוב הוא מסע מעורר מחשבה לתוך האפשרויות והפוטנציאל של המטאברס והוא מציע פרספקטיבה ייחודית, ששונה באופן מהותי מן התפיסות שמוצגות לעתים מזומנות בכנסים של הענף ועל ידי מנכ"לים של חברות טכנולוגיה.

"בספר שלי אני מציג חזון של המטאברס כמרחב עצום, מכליל ומהפכני. לא מדובר רק בעולם דיגיטלי, אלא בממלכה שבה יצירתיות, חדשנות והעצמה מתלכדות. ספר זה הוא ההזמנה שלי ליוצרים, הוגים וחולמים מכל רחבי העולם להצטרף אלינו ולעצב עתיד שבו הטכנולוגיה מעצימה את הפוטנציאל האנושי ומטפחת עולם של אפשרויות בלתי מוגבלות. המטאברס, כפי שאני רואה אותו, לא נסוב על שליטה או תחימה, אלא על שחרור היצירתיות הקולקטיבית והרוח היזמית שמובנית בכולנו", אומר שוריק אגפיטוב, מייסד Xsolla והמחבר המוערך של "Once Upon Tomorrow".

הספר מתעמק בפוטנציאל שטרם מוצה של המטאברס, תוך הדגשת יכולתו לאחד מותגים מתפתחים ומותגים מדור קודם, ליצור חוויות צרכניות בלתי נשכחות ולהעשיר תרבויות בפריסה גלובלית. אגפיטוב מדגיש את את תפקידו של המטאברס בדמוקרטיזציה של ההזדמנויות וביצירת גישה שווה לטכנולוגיות מתקדמות. החזון שלו מכסה יותר מאשר חדשנות טכנולוגית גרידא ומדגיש את הפוטנציאל של המטאברס להעצים ולתגמל יוצרי תוכן מכל רחבי העולם. הספר אף שם דגש על ההשפעה המשמעותית שיש למטאברס על החינוך, מעצם כך שהוא מספק תקווה והזדמנויות לילדים ולמבוגרים בכל רחבי העולם. אגפיטוב קורא ליצירת מטאברס מבוזר שיתרחק מן הדומיננטיות של עמק הסיליקון, תוך העברת השליטה, פוטנציאל הרווח והחופש לידיהן של הקהילות היצירתיות.

אגפיטוב חוזה בספרו החדש עתיד שבו מתחוללת מהפכה בכל תעשייה שממוקדת בצרכן, החל באופנה וכלה בשירותי בריאות ובידור. בנוסף, הספר בוחן גם את ההשפעה הפוטנציאלית שעשויה להיות למטאברס על מגזרי business-to-business, חינוך, תכנון ערים, קשרים בין ממשלות ויוזמות ללא כוונת רווח.

התובנות של אגפיטוב בנוגע להתפתחות הטכנולוגיה, מראשית ימי האינסטגרם והסנאפצ'ט ועד לעתיד של יישומים אימרסיביים, מהוות מוקד חשוב של הספר. הוא עוסק בתפקידים של בעלי העניין הטכנולוגיים השונים, כולל ספקי אירוח באינטרנט, מפתחי אתרים, מומחים למחשוב ענן ומהנדסי תשתיות, כמו גם בצורך המתמשך ביכולות מתקדמות של עבודה ברשת ושל חומרה. "Once Upon Tomorrow" הוא יצירה עם חזון, שמזמינה את הקוראים לחשוב מחדש על המטאברס ועל הפוטנציאל האינסופי הגלום בו.

 

למידע נוסף ולרכישה

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן