מגה תעשיות
כתבות
מגה משפט תעשיות
לעמוד קודם

ארון חדש נפל על בעליו וגרם לו להיות נכה

12/02/2024
זמן קריאה: 0.52 דק'

תושב הרצליה (67) שנהפך לפנסיונר בשנה האחרונה רכש דירה חדשה בקריית גת לצורך השכרתה כדי להגדיל את קצבתו החודשית. לרוע מזלו ארון חדש שרכש קרס עליו, והוא נותר חבול ופצוע עוד בטרם אוכלסה הדירה.

האיש פנה לעורכת הדין ליטל ביבר חייקין ממשרד עורכי הדין ביבר-חייקין-לקואה-הררי, העוסקת בדיני נזיקין, וזו פנתה לאחרונה במכתב דרישה לחברה שממנה נרכשו הארונות. על פי הנטען במכתב, לפני מספר חודשים רכש הפנסיונר שני ארונות הזזה חדשים. בחודש נובמבר האחרון נשלחו מתקינים מטעם החברה והתקינו שני ארונות בגדים מצופים מראה בחדרי הדירה שרכש הפנסיונר, ואשר טרם אוכלסה.

לדברי עו"ד ביבר חייקין, בחודש שעבר הגיע בעל הדירה למקום לצורך התקנת גז במטבח הדירתי. באותה הזדמנות נכנס לחדר השינה כדי לראות את הארון החדש. לטענתו, מיד לאחר שהזיז את דלת הארון ימינה ושמאלה, התפרק הארון לחלוטין, והמראות, המדפים והקרשים הכבדים שמהם הורכב, נפלו עליו בעוצמה רבה וגרמו לו פציעות חמורות.

למכתבה של עו"ד ביבר חייקין צורפו תמונות המעידות על התאונה הקשה.

בגלל התאונה, כך נטען, ספג בעל הדירה חבלות בבית החזה, בכתף ובאמת ימין. הוא פנה לקבלת טיפול רפואי במרכז חירום של קופת החולים שבה הוא מבוטח, ושם נמצא כי הוא סובל מסימני חבלה, רגישות, כאבים והגבלה בטווח התנועות של הכתף ואמת ימין, וכן מרגישות ומכאבים בצלעות. בבדיקת אולטרסאונד של כתף ימין, שאותה עבר כעבור מספר שבועות התברר, כי הוא סובל מקרע חלקי בגיד הכתף.

בעקבות התאונה, כך נטען, החל בעל הדירה לסבול בין השאר מרגישות, מכאבים וממגבלה ניכרת בטווח תנועות יד ימין - ידו הדומיננטית - ונהפך למוגבל מאוד בתפקודו.

לטענת עו"ד ביבר חייקין, האחריות לקרות התאונה מוטלת ללא ספק על חברת הארונות, שכן היא סיפקה ארון פגום או שנציגיה לא התקינו אותו באופן תקין ובטוח. יש הממעיטים בנזק הנגרם מקרע בגיד הכתף, אך כל מי שבקי מעט בתחום מבין, שקרעים בגידי הכתף לא מחלימים מעצמם לעולם, ועלולים רק להעמיק ואף להיקרע כליל בחלוף השנים. התהליך מלווה בכאבים עזים ובסבל רב.

 

 

על פי הערכתה על סמך מקרים דומים שבהם טיפלה בעבר, מצבו של בעל הדירה עלול רק להחמיר, ואם יוחלט לא לנתחו, הוא עתיד לסבול ממגבלה גדלה והולכת בתפקוד יד ימין, שהיא כאמור היד הדומיננטית שלו. במצב כזה הוא עלול לסבול ממגבלת תנועה חמורה וממגבלת כוח שתקשה עליו לתפקד, ובין השאר, כמעט לא תאפשר לו לבצע פעילות ספורטיבית. אפשר לבצע ניתוח כתף שכרוך בהרדמה מלאה. שיקום לאחר ניתוח כתף נמשך בדרך כלל חודשים ארוכים ואף יותר משנה, תוך ביצוע טיפולי פיזיותרפיה רבים.

לדברי עו"ד ביבר חייקין, בגילו של הפנסיונר ובמצבו הבריאותי, לא בטוח שהרופאים ימליצו לבצע ניתוח כזה, שכאמור כרוך בהרדמה מלאה ואשר לא תמיד מומלץ או אפשרי במצבים בריאותיים מורכבים. בשלב זה, ומאחר שהתאונה טרייה יחסית, לא התגבשה נכותו הצמיתה של בעל הדירה, ועל כן אי אפשר עדיין לקבוע את אחוזי הנכות שמהם יסבול לשארית חייו בגלל התאונה המיותרת.

עוד אמרה, כי לפי אופי הפגיעה, היא בטוחה כי תתגבש לבסוף נכות צמיתה הקשורה לתפקוד זרוע ימין הדומיננטית. במצב כזה, הפיצויים הצפויים בשל הכנסתו וגילו של בעל הדירה, עתידים להגיע לעשרות עד מאות אלפי שקלים, כמובן בהתאם לאחוזי הנכות שייקבעו לבסוף.

בשלב זה, שבו נשלח מכתב דרישה בלבד, לא נקבה עו"ד ביבר חייקין בגובה הפיצוי הנדרש, ורק ביקשה להעביר אליה, בהקדם האפשרי, את פרטי חברת הביטוח המבטחת את חברת הארונות וזהות צדדים שלישיים שייתכן שביטחו ספקים של החברה במועד התאונה.


עו"ד ליטל ביבר-חייקין www.biber-law.co.il עוסקת בתביעות נזקי גוף וביטוח ושותפה במשרד עורכי הדין ביבר-לקואה-חייקין-הררי, העוסק בתביעות ביטוח, נזקי גוף ודיני עבודה.

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן