מגה דו
חדשות
אופנועים מיוחדים
לעמוד קודם

דוקאטי סנטאורו, שיתוף פעולה עם למבורגיני

31/03/2024
זמן קריאה: 1 דק'

דוקאטי (Ducati) ולמבורגיני (Lamborghini), חברות טכנולוגיות יוקרתיות מאיטליה ששתיהן מוכרות בעולם בזכות כלי הרכיבה והרכבים שלהן, מציגות אופנוע חדש שמבוסס על דגם הכביש דוקאטי סטריטפייטר V4 (Streetfighter). המעצב והצייר איטלקי פאולו טרוילו (Paolo Troilo), שהיה ממונה על העיצוב המיוחד של האופנוע, העניק לו מראה יוקרתי בדרך מקורית. טרוילו התפרסם כצייר שיוצר אך ורק בעזרת אצבעות הידיים שלו. הטכניקה יוצאת הדופן של טרוילו עומדת במרכז הוויזואלי של האופנוע, ששייך באותה מידה הן ללמבורגיני הן לדוקאטי.

טרוילו הסביר, כי יצר את האופנוע מתוך מחשבה של מה יכול להיות אם משלבים בני אדם עם מכונות עוצמתיות שמביאות את היכולות הפיזיות שלנו לרמות חדשות. דוקאטי קנטאורו (Centauro) מסיר כל גבול בין הרוכב לאופנוע. ברגע שרוכב עולה איתו לכביש, הוא נהפך ליצירה מכנית שלמה עם האופנוע.

למנוע האופנוע 208 כ"ס ומומנט של 122.5 ניוטון מטרים. זה מנוע מקורי של דוקאטי, דסמוסדיצ'י סטרדלה (Desmosedici Stradale), בנפח של 1,103 סמ"'ק. האופנוע המיוחד זמין כמהדורה מוגבלת של 63 יחידות.

בדוקאטי אומרים, כי העיצוב החדשני והנועז של האופנוע משלב בין מיתוס למציאות ומעביר מסר של עוצמה על-אנושית שמשתלבת עם רציונליות טכנולוגית המשופרת על ידי הממדים והצורות המוכרות של סטריטפייטר. האופנוע המיוחד הוצג בגלריה המרכזית של בולוניה לצד אופנוע מקורי אחר של דוקאטי, מינוטאורו (Minotauro), שגם הוא נמכר כיצירת אומנות טכנית במהדורה מוגבלת. האופנוע הוצג גם לצד הרכב למבורגיני הוראקן שגם הוא נצבע ועוצב בשיטת צביעת אצבעות על ידי פאולו טרוילו.

 

לפרטים נוספים

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן