מגה משאיות
חדשות
חדשות חשמליות
לעמוד קודם

דאף משיקה משאית חלוקה חדשה

05/11/2023
זמן קריאה: 1.5 דק'

חטיבת המשאיות של דאף מציגה את הדור החדש של משאיות דאף XB, סדרה מלאה של משאיות בטווחי משקל שבין 7.5 ל-19 טונות. בסדרת הדגמים החדשה מגוון מקיף של משאיות חשמליות המגובות בסוללות מתקדמות, לתמיכה בחברות התחבורה לקראת המעבר לאפס פליטות.

עם סדרה שלמה של משאיות חדשות לגמרי להפצה, לטווח ארוך וליישומים מקצועיים, XD, XF, XG ו-XG+, מגיעים כעת XB ודגם XBC, שמיועד לפלח השוק של בנייה. הם משלימים את מגוון המוצרים הנרחב של דאף.

דגם XB Electric החדש הותאם במיוחד להפצה בת-קיימה בעיר האורבנית ולהפצה אזורית. לצד גרסאות 16 ו-19 טונות זמינה גרסת 12 טונות עם גלגלי 17.5 אינץ' ומדרגת כניסה אחת בלבד. בסיס הגלגלים מתחיל ב-4.2 מטר. המנוע החשמלי של XB Electric מניב הספק נומינלי של 120 או 190 קילוואט, בהתאם למפרט הסוללות.

המומנט הנומינלי הוא 95 ו-185 ק"ג*מטר. לקבלת ההשפעה הסביבתית הנמוכה ביותר האפשרית ולעמידות הגבוהה ביותר, בדאף בחרו להשתמש במארז סוללות נטולות קובלט ומגנזיום, עם סוללות ליתיום ברזל פוספט (LFP - Lithium Ferro Phosphate) בצפיפות אנרגיה גבוהה עם תכולת אנרגיה ברוטו של 141 עד 282 קילוואט-שעה. אלה מאפשרים ל-XB Electric טווח נסיעה של עד 350 קילומטרים, די והותר לצרכים של מפעילי תחבורה בחלוקה עירונית.

תכונה מיוחדת של XB Electric החדש היא מערכת הטעינה המשולבת. המערכת מאפשרת לטעון את המשאית דרך רשת החשמל הרגילה ואידיאלית כאשר המשאית חוזרת לבסיס הבית בסוף היום. טעינה מהירה של הסוללות (650V DC, 150 קילוואט) מ-20% עד 80% תארך 40 עד 70 דקות, תלוי במפרט.

כדי לתמוך באופן מיטבי בלקוחות במעבר לתחבורה בעלת אפס פליטות בכביש, בדאף מציעים מגוון מקיף של פתרונות טעינה, ייעוץ בתכנון מסלולים וטעינה והכשרה ייעודית לנהגים כדי שיוכלו להפיק את המיטב מרכביהם.

לצד מערכת ההנעה החשמלית החדשנית והסוללה המלאה, XB החדש זמין עם מנועי דיזל בנפח 4.5 ליטרים עם ארבעה צילינדרים. מנוע נוסף - PACCAR PX-5 בנפח 6.7 ליטרים, עם שישה צילינדרים. המנוע הגדול הוא PACCAR PX-7 עם הספק מ-124 קילוואט (170 כ"ס) עד 227 קילוואט (310 כ"ס). מנועים מודרניים וחזקים כאחד מפתחים מומנט שיא במהירויות מנוע נמוכות, ותומכים בהורדת מהירות וביעילות בתצרוכת דלק.

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן