מגה משאיות
חדשות
חדשות חשמליות

חדשות חשמליות

12/12/2021
זמן קריאה: 1.5 דק'

יצרנית המשאיות הינו מבית טויוטה וחברת רי (REE) זכו לאחרונה ביחד באות הצטיינות בתחום חדשנות העיצוב בתחום הניידות החשמלית. בחודש אפריל 2021 חתמו שתי החברות על הסכם לתפעול עסקי משותף. שתיהן עובדות יחד כדי לממש את החזון המשותף של ניידות תובלה חכמה.

פתרון הניידות המסחרית של הדור הבא יורכב מפלטפורמת רכב חשמלי מודולרית שפיתחה  REE. הכוונה היא למודול שירות מותאם אישית שיכול לשאת נוסעים וסחורות ולספק שירותים.

שלדת הרכב החשמלי המיוחדת, שפותחה במשותף על ידי הינו ו-REE, תמנף את טכנולוגיית REEcorner, אשר מחברת יחד רכיבי רכב קריטיים במערכת אחת הממוקמת בין הגלגל לשלדה. הפתרון של החברות הוא רכב בעל מפלס כניסה נמוך ועיצוב שטוח לחלוטין, העונה על צרכי הלקוחות המגוונים ותומך בנהיגה אוטונומית.

אפשר לנתק בקלות את מודול שירות הניידות מפלטפורמת הרכב החשמלי, ולאחר ניתוקו הוא יכול לשמש כיחידה עצמאית, כלומר להנגיש שירותים וסחורות בקלות. הפלטפורמה יכולה לפעול בנפרד, ולהמשיך במשימתה הבאה.

על ידי שימוש בנתונים על הניידות, אפשר להשתמש ברכב למגוון צרכים במקטעי האספקה. מעבר לכך, העיצוב המודולרי מאפשר להציע פתרונות ליישומים חדשים לחלוטין.

פתרונות ניידות מסחריים חשמליים מהדור הבא של הינו ו-REE תורמים להפחתת פליטת הפחמן, למזעור העומס על התשתיות ולהפחתת פעולות שאינן נחוצות תוך מתן אפשרות לחברות להקצות משאבים באופן משופר.

אבות-טיפוס של החומרה צפויים להגיע לשוק בשנת 2022. שתי החברות יעבדו על הערכת מודלים עסקיים, שיתוף לקוחות פוטנציאליים וביצוע הדגמות.

07/12/2021
זמן קריאה: דקה

יצרנית המשאיות הצרפתית רנו זכתה לאחרונה ב"פרס המצוינות הטכנית" (TECHNICAL EXCELLENCE AWARD) על מכלול דגמי המשאיות החשמליות. התחרות המיוחדת מתקיימת בפעם ה-35 בבריטניה. עם צוות השופטים העצמאי נמנים בכירים בתעשייה ובעלי ידע ומעורבות בציי רכב. אלו קבעו שלרנו, כיצרנית משאיות, יש פתרונות טכניים הטובים ביותר כדי לענות על הצרכים התפעוליים של לקוחותיהם. עוד ציינו השופטים, כי הפתרונות של רנו יכולים להפוך את התובלה לבת-קיימא בעבור מפעילים המחפשים דרכים מוכחות להתמודד עם הפליטה המזהמת.

דגמי המשאיות החשמליות של רנו מוצעים ממשקל של 3.1 טונות ל-26 טונות (Master Z.E, D Z.E, D Wide Z.E ו-D Wide Z.E Cabine Low Entry). כל הדגמים עונים על הצורך לשפר את איכות האוויר ולהפחית את מטרדי הרעש בערים.

משנת 2023 החברה תציע תובלה חשמלית מלאה בכל המגזרים: הפצה, בנייה ותובלה למרחקים ארוכים. רנו התחייבה כי 10% מכלל המכירות שלה (רכבים מעל 12 טונות) יהיו חשמליים עד סוף 2025, ויעלו ל-35% בשנת 2030. עד שנת 2040 כל טווחי הרכבים שלה יהיו 100% נטולי דלק המופק מנפט.

07/12/2021
זמן קריאה: 2 דק'

שיתוף פעולה בין שתי החברות הטכנולוגיה הגרמניות מאן (MAN) ופראמו (Framo), מאפשר להזמין כבר היום משאיות חשמליות - להפצה, קירור, דחסני אשפה, מערבלי בטון, פול-טיילרים ועוד - בהנעה חשמלית. Framo מתמחה בהסבת מנועי בעירת דיזל למערכות חשמל. היא מפרקת את המנוע, תיבת ההילוכים ומערכות הפליטה והיניקה, ומחליפה אותם במצברים חשמליים במתח גבוה, במנוע חשמלי ובמערכות קירור ובקרה.

בסדרת פראמו מאן המנועים נעים בין 80 kW (108 כוחות סוס) ל-400 kW (536 כוחות סוס) והחברה מציעה אחריות ל-6-4 שנים. המצברים נעים בין 115 kWh ל-231 kWh ומקנים טווח נסיעה בין 150 ל-340 ק"מ, תלוי במשקל המשאית ובמצבר. זמני הטעינה נעים בין 45 דקות בטעינה מהירה לתשע שעות בטעינת לילה איטית. עד היום מכרה החברה יותר מ-250 משאיות בגרמניה, הולנד, איטליה, בלגיה וצ'כיה.

מאן מציעה גם פתרון היברידי למערבלי בטון, ללקוחות שאינם מעוניינים לעבור ל-100% חשמל. במשאית זו רק מערכת ההפעלה של המערבל חשמלית במקום לצרוך דיזל. בישראל מאן מציעה מגוון מלא של משאיות חשמליות, משמונה טונות ועד 44 טונות.

משאיות חשמליות אמנם יקרות יותר ממשאיות המונעות בדיזל, אך התחזוקה שלהן זולה יותר ובהרבה. המחיר נגזר מטווח הנסיעה, שמצריך יותר סוללות. אלו מעלות את משקל המשאית. מחיר הייצור עשוי להגיע לטווח של פי 2.5-2 מזה של משאית סולר, אבל עלות התחזוקה של משאיות חשמליות נמוכה בהרבה.

סקירה של אגף הכלכלה במשרד האנרגיה (ספטמבר 2020) בנושא הנעה חלופית לצי רכב כבד, בחינה ישימות וכדאיות כלכלית העלתה, כי בכל קטגוריות הרכבים תחזית העלות השנתית למשק של משאיות מבוססות דיזל היא הגבוהה ביותר. זאת על אף שהונח באופן שמרני כי לא נדרשת השקעה נוספת בתשתית תדלוק סולר מעבר לזו הקיימת היום. נתון זה מחזק את הצורך להעביר כלי רכב לטכנולוגיית הנעה חלופית.

התחזיות מלמדות כי החלופה החשמלית תהיה הכדאית ביותר לכל קטגוריות המשקל הן בטווח קצר-בינוני והן בטווח ארוך. בתחשיב פשוט, החיסכון בתצרוכת חשמל לעומת סולר מוערך ב-100 אלף שקלים בשנה. לכך יש להוסיף חיסכון בעלויות טיפול ולהפחית ימי עמידה במוסך. כמו כן בעתיד חברות יידרשו לשלם קנס על אי מעבר לרכב חשמלי.

צבי נטע, יו"ר מכשירי תנועה, ויוגב גברי, מנכ"ל MAN בישראל, אומרים כי מדובר במהפכה של ממש בתחום הרכב הכבד.

28/11/2021
זמן קריאה: 1 דק'

אחרי איסוף פסולת בערים פריז, ליון וברצלונה, גם בעיר פירנצה מתבצע כעת איסוף אשפה על ידי משאיות רנו חשמליות. חברת איסוף האשפה המקומית, גורנט S.p.A. האיטלקית, קיבלה לאחרונה 26 משאיות חשמליות של רנו מדגם D Wide Z.E המיועדות לאיסוף פסולת בבירת מחוז טוסקנה שבאיטליה, והיא הלקוח האיטלקי הראשון של רנו משאיות שרכש משאית חשמלית לחלוטין.

העיר פירנצה משמשת דוגמה למעבר לעיר נקייה. העיר סוללת את הדרך למעבר אנרגטי נקי, וכבר הפחיתה את זיהום האוויר שלה ב-20% בחמש השנים האחרונות. המדידות נעשות במרכז העיר ובפרברים.

מועצת העיר, בהנהגתו של ראש העיר דריו נרדלה, חרטה על דגלה את שמירת הסביבה, והציגה קווי הסעה חשמליים, מסלולי אופניים חדשים, תוכניות שיתוף במכוניות וחלוקת אופניים. כמו כן הותקנו מאות תחנות טעינה לרכבים חשמליים, מוניות ואוטובוסים. מבחינת איסוף הפסולת ופינויה, העירייה מבקשת ליישם תוכנית ניהול המבוססת על צמצום הצריכה ועל שימוש מרבי בחומרי הפסולת שנאספו ומיחזורם. ראש העיר אפילו מעריך שבטווח הארוך תופעל מערכת שתוכל לחסל לחלוטין את הפסולת של העיר (245,000 טונות בשנה) באמצעות ייצור האנרגיה הדרושה לתחבורה ציבורית. משאית רנו D Wide Z.E. זו תשמש לאיסוף פסולת ביתית בעיר פירנצה, ותוכל לפעול במסגרת מגבלות התעבורה שהנהיגה מועצת העיר.

28/11/2021
זמן קריאה: 1 דק'

בחטיבת המשאיות של רנו שוקדים בחודשים האחרונים על פיתוח מגוון הדגמים החשמליים של החברה כך שיתאימו לפעילויות מגוונות בתחום החלוקה העירונית. דגם A 19-ton D Wide Z.E נוסף כעת לדגמים במשקל של 16 ו-26 טונות, שלכולם הנעה חשמלית לחלוטין, באמצעות סוללות.

משאיות רנו D Wide Z.E במשקל 19 טון מיוצרות במפעל רנו ב-Calvados (Blainville-sur-Orne). שם כבר מיוצרים הדגמים 16 טונות D Z.E ו-26 טונות D Wide Z.E. לרכב שני סרנים והוא מוצע במספר תצורות של מרחקי סרנים. ברנו תכננו את הרכב במיוחד למרכבי קירור, עם כושר העמסה אופטימלי.

במשאית מותקנת מערכת חדשה להגברת יעילות האנרגיה של משאיות חשמליות המצוידות במרכבי קירור, והרכב זמין כעת עם חיבור מתוכנן למערכת הקירור מסוללות שפועלות במתח של 600 וולט ומותקנות ברכב. לשיפור כושר התמרון, רנו מציעה את הרכבים החשמליים ברוחק סרנים שבין 3,900 מ"מ ל-6,800 מ"מ, המאפשרים לרכב לכסות יישומים נוספים וצרכים נלווים, במיוחד על ידי אופטימיזציה של חלוקת עומסים.

מאפיינים טכניים נוספים של רנו משאיות D ו-D Wide Z.E: שני מנועים חשמליים בהספק כולל של 370 קילוואט (הספק רציף של 260 קילוואט); מומנט מרבי של המנועים החשמליים - 85 קג"מ; מומנט ציר מרבי: 28 kNm; אחסון אנרגיה: סוללות ליתיום-יון 200 קוט"ש ו-265 קוט"ש; טווח הפעלה: מ-100 ק"מ לאיסוף פסולת ועד 180 ק"מ להפצה.

28/11/2021
זמן קריאה: 1 דק'

בחטיבת המשאיות של וולוו מתייחסים לצורך בהאצת המעבר לתובלה חשמלית. בחברה ארגנו אירוע מקוון גלובלי, עם משתתפים רבים, מנהלי רכש ומנהלי ציי רכב מכל החברות הגדולות בעולם. לדברי רוג'ר אלם, נשיא וולוו משאיות, הכוונה הייתה להראות כיצד אפשר ליישם תובלה חשמלית ומה הם יתרונותיה. כמו כן אמר כי המעבר לתובלה נקייה צריכה להיות המפתח לשמירה על תחרותיות.

במסגרת האירוע העולמי המקוון ניתן מענה לא רק לשאלות נפוצות אלא גם להדגשת ההיבטים העסקיים החשובים של התובלה החשמלית. לדברי נשיא וולוו, אפשר לצרף לתהליך משאיות נוספות ולהפחית מאוד את פליטת CO2.

באירוע השתתפו נציגים של מנהלי רכש מהגדולים בענף התובלה, כגון אמזון ואיקאה, מנהלים מחברות ההובלה DFDS באירופה ומפיצי בירה מנהטן בארצות הברית.

בוולוו טוענים כי למתן עידוד פוליטי עשויה להיות השפעה רבה על מהירות המעבר לתובלה חשמלית נקייה. באירוע הודגשה גם תוכנית התמריצים הממשלתית המסיבית שהושקה בגרמניה כדי להניע את התובלה החשמלית.

28/11/2021
זמן קריאה: 1.5 דק'

קבוצת נביסטאר, החברה האם של משאיות אינטרנשיונל, השיקה לאחרונה סדרת משאיות חדשה בהנעה חשמלית מלאה - אלקטריק eMV. סדרת eMV הבינלאומית מבטאת את מחויבות החברה לפתרונות בטוחים, אמינים ובעלי אפס פליטה מזהמת. הסדרה החשמלית כבר הגיעה לפסי הייצור.

באינטרנשיונל טוענים שלמרות שהמשאיות החשמליות יקרות יותר בעת הרכישה, במבחן עלות הבעלות הכוללת של הלקוח בחמש שנים, המשאית החשמלית תומכת ביעדים העסקיים ויש לה ערך מוסף. סדרת eMV נועדה לשימוש יומיומי, לעמידה בסטנדרטים שבהם עומדים דגמי דיזל.

בדגמי הסדרה החדשה שופרו שדה הראייה וכושר התמרון, והחזית חדשה, עדכנית ומסוגננת. הדגם מוצע בארבע אפשרויות של בסיס גלגלים, 217", 236", 254" ו-272", עם מערכת החשמל Diamond Logic כסטנדרט.

המנוע החשמלי מספק הספק שיא של יותר מ-335 כוחות סוס (250 קילוואט), עם הספק רציף של 215 כוחות סוס (160 קילווואט). סוללה במתח גבוהה בהספק של 210 kW מספקת טווח של 216 קילומטרים בטעינה מלאה. הסוללות ממוקמות בין קורות השלדה (להגנה נוספת) ויש עליהן אחריות למשך חמש שנים או 160,000 ק"מ.

ל-eMV שלוש רמות של בלימה רגנרטיבית, המאפשרת לרכב לאסוף אנרגיה קינטית בתהליך הבלימה ולאחסן אותה לשימוש יעיל בסוללה. בתא הנהג צגים דיגיטליים שמיועדים לספק לנהג מידע מלא על המצב התפעולי, בכלל זה מידע על ההנעה, העומס, מחוון מצב טעינה ומחוון בלימה רגנרטיבית.

הטעינה באמצעות מטעני AC ו-DC (כציוד סטנדרטי). תחנת הטעינה המומלצת ברמה AC 2 מתאימה לטעינת לילה ומספקת הספק של 19.2 קילוואט. טעינה מהירה (DC) מוצעת עם הספק של עד 125 קילוואט ותספק טעינה מלאה ל-eMV תוך פחות משע

28/11/2021
זמן קריאה: 1.5 דק'

יצרנית המשאיות איווקו ותאגיד ניקולה משיקים מיזם משותף לייצור של משאיות כבדות, וזאת עם הקמת מיתקן משותף בעיר אולם שבגרמניה. מיתקן הייצור מיועד למשאיות חשמליות של ניקולה. הכוונה היא להתחיל בייצור עד סוף השנה הנוכחית.

אבן דרך זו הושגה במהירות. מותג הרכבים המסחריים של CNH Industrial (החברה האם של איווקו) ותאגיד ניקולה (Nikola Tre) הבטיחו להתחיל בייצור מייד, ורכבים ראשונים יימסרו ללקוחות נבחרים בארצות הברית בשנת 2022.

מלבד דגם הייצור של משאיות המונעות באמצעות סוללה חשמלית, הוצגה פלטפורמה לאב טיפוס של משאית המונעת באמצעות תאי דלק. הדגם הבא ייכנס לייצור במיתקן החדש עד סוף שנת 2023.

מיתקן הייצור משתרע על שטח של 50,000 מ"ר, מתוכם 25,000 מקורים. מתנהל בו תהליך הרכבה אחרון של משאיות המיועדות לפעול באמצעות הנעה חשמלית. פס הייצור צפוי לייצר בשלב ראשון כ-1,000 יחידות בשנה, וצפוי לעבור גידול הדרגתי בשנים הבאות.

האתר צפוי לפעול על פי עקרונות תוכנית הייצור ברמה עולמית, כדי להשיג אפס פסולת, אפס תאונות, אפס תקלות ואפס מלאי. במאפייני המיתקן נכללים ניהול רצפת ייצור דיגיטלית מלאה שנועדה להבטיח 100% תפעול בר-קיימא ופעולות ללא נייר.

המשאיות הראשונות יהיו מבוססות על פלטפורמת S-WAY של איווקו עם הנעה חשמלית, אשר תוכננה על ידי FPT Industrial. הדגם כולל טכנולוגיה מתקדמת של תפעול חשמלי, תפעול באמצעות תאי דלק ורכיבי מפתח המסופקים על ידי חברת בוש. הצוותים עיצבו יחדיו פלטפורמה מודולרית המסוגלת לפעול הן במתכונת של תאי-דלק והן באמצעות טכנולוגיית הנעה המבוססת על סוללות.

22/11/2021
זמן קריאה: 2 דק'

חטיבת המחקר של סקניה פרסמה לאחרונה הערכה עדכנית לגבי משך מחזור החיים (LCA) של משאיות המשמשות למשימות חלוקה. המסקנה הראשונה היא שההשפעה הסביבתית, במשך חיי הסוללה, נמוכה בהרבה מזו של רכב עם מנוע בעירה פנימית.

הערכת מחזור החיים מבוססת על תקן בינ"ל ISO 14040/44 לחישוב ההשפעות הסביבתיות של מוצרים, המכסה את כל מחזור החיים מרגע הייצור ועד גריעת המוצר, קבורתו או פירוקו לחלקים. במסגרת התקן נבדקים בקפדנות כל השלבים, מהפקה וזיקוק של חומרי גלם, דרך הפעלתם (בכלי רכב) ובסופו של דבר בגירעתם.

במחקר זה שימשה נסועה של 500,000 ק"מ עם מחזור חלוקה אמיתי. המשאית נשאה מטען ממוצע של 6.1 טונות. הנתונים מייצגים אורך חיים מלא של משאית חלוקה.

"עלינו לשאול את עצמנו אם כלי רכב בעלי סוללות באמת טובים לסביבה תוך התחשבות במחזור חיים מלא. ההשפעה שנוצרת איננה מפליטת מזהמים של הרכב, לכן התעשייה צריכה לחשוב מחדש למה אנו מתכוונים ב'השפעה כוללנית על הסביבה'. בסקניה טוענים שבעקבות מחקר זה, לקונצרן השוודי יש תשובות ברורות," אומר אנדראס פולר, ראש אגף הקיימות בסקניה.

ייצור סוללת המשאית כרוך בהשפעה סביבתית גבוהה, בעיקר בגלל ייצור תאי סוללות עתירי אנרגיה. למרות נטל הייצור המוגבר, ההשפעה הכוללת של מחזור החיים על שינויי האקלים טובה בכלי רכב המופעלים באמצעות סוללות, הודות להשפעת הפחמן הנמוכה בהרבה משלב השימוש במשאית.

במשאיות הפועלות באיחוד האירופי, מפחיתים את פליטת הפחמן במחזור החיים ב-38% (תמהיל האיחוד האירופי בשנת 2016) ל-62% משיעורו (תערובת האיחוד האירופי המשוער 2030). אשר לחשמל ירוק, נגיע להפחתה של פליטת פחמן לאורך מחזור החיים של 86%(!). לסוללה של הרכב החשמלי יש פוטנציאל להשפעה פחותה על האקלים לעומת מנוע דיזל כבר בתוך שנתיים. בדיקה זו מכסה את כל תצרוכות החשמל שנבדקו בדו"ח.

תאי הסוללה מייצגים קצת יותר מ-40% מפליטת הפחמן שמקורם בייצור רכבים חשמליים. עם זאת קיים פוטנציאל גדול לשיפור רמות הפליטה מייצור רכבים חשמליים בסוללה שכן תעשיית הסוללות מתפתחת כל הזמן והשימוש בחשמל ירוק גדל ברציפות.

בשורה התחתונה, בסקניה מצפים שעלות ההפעלה הכוללת של מרבית הלקוחות תהיה חיובית כבר בעשור הזה. עוד מעריכים, שכמחצית מהמשאיות שיימכרו עשויות להיות עם מערכת העברת כוח חשמלית עד שנת 2030.

שותפויות עם חברות אחרות הן המפתח לספק את הפחתת פליטת הפחמן הדרושה להשגת היעדים השאפתניים. כזו היא לדוגמה השותפות עם חברת נורת'וולט, שנועדה לייצור הסוללה הירוקה בעולם. פלדה היא חלק גדול נוסף מטביעת הרגל הפחמנית של משאיות, בגלל התלות בדלק המופק מנפט בתהליך הייצור. השותפות עם חברת H2 Green Steel נועדה לתת מענה לדרישות הייצור ולהציב את סקניה על מסלול ייצור של משאית עם אפס פליטה. לוח הזמנים הנוכחי מציב את היעד לשנת 2030.

22/11/2021
זמן קריאה: 1.5 דק'

חטיבת המשאיות של הינו בארצות הברית הכריזה לאחרונה על פרויקט Hino USA Z, מסלול הפיתוח של החברה למשאיות בעלות פליטה מזהמת אפסית. הפרויקט מיועד למשאיות בטווח המשקל הבינוני והכבד, מקטגוריה 4 עד קטגוריה 8.

ההתחלה הייתה צנועה, עם אירוע וירטואלי שבו הוצג המערך המקיף ביותר של המשאיות בעלות פליטה אפסית, בשיתוף פעולה עם יצרנים מובילים בענף בתחום מערכות ההינע החשמלי.

בין מוצרי ZEV (רכבים עם פליטה אפסית) נכלל Hino M5, שעל שלדתו מורכבת מערכת הינע חשמלית מתקדמת מסוג SEA Electric SEA-Drive 120a. בטווח המשקל הכבד בולט התומך מדגם Hino XL המופעל על ידי מערכת תאי הדלק (הזנה במימן) של טויוטה.

הינו הציגה גם תומך בעל הנעה חשמלית מלאה בקטגוריה 7 (עד 16 טונות), עם מערכת ההנעה החשמלית המלאה מסוג SEA Electric SEA-Drive 120a. בקטגוריה הכבדה ביותר (קטגוריה 8) הינו חשפה את Hino XL המונע על ידי סוללת X-Pack של חברת Xos Trucks, המשולבת במערכת הנעה חשמלית.

ברכבים החשמליים שבהם יש סוללה חשמלית, הינו תבחן שתי שיטות להנעה: האחת עם מנועי הנעה מרכזיים, והשנייה היא סרנים חשמליים (e-axles).

בהינו טוענים כי הגישה ההוליסטית של החברה לעבודה משותפת עם יצרנים מובילים בענף, כגון טויוטה, הקסגון פורוס (Hexagon Purus) ו-XOS , יצרו מערך מוצרים בר קיימא בעלות נמוכה שיענה על צרכי הלקוחות כאשר התעשייה תתקדם לרכבי אפס פליטה. כבר כעת זמינה מערכת ההנעה החשמלית SEA Electric 120a שמותקנת על שלדה מסדרת Hino M.

הבחירה של מנהלי הינו בפרויקט Z נועדה לקדם את המנהיגות הסביבתית שלה. ההדגמה של הדגמים שבפתח ללקוחות צפויה להיות בשנת 2022, והייצור הסדרתי צפוי להתחיל לפני 2024.

21/11/2021
זמן קריאה: 1.5 דק'

בחטיבת המשאיות של רנו השיקו באירופה משאית חשמלית, דגם רנו D Wide Z.E. הדגש הושם בתא נהג בעל כניסה נמוכה. גרסה זו מכונה D Wide Z.E. LEC (תא נהג בעל כניסה נמוכה). הרכב החשמלי תוכנן למשימות עירוניות, והגישה לתא הנהג הנמוך מיועדת להקל פעולות הקשורות לעלייה של הנהג לתא הנהג וירידה ממנו, כגון במשימות של איסוף אשפה ושירות עירוני. תא הנהג מגן על הבטיחות של המפעילים ומשתמשי הדרך הפגיעים.

חטיבת המשאיות של רנו מציעה כעת מגוון דגמים חשמליים בטווח משקל רחב שנע בין 3.5 ל-26 טונות. ברנו טוענים שהיא מציעה את מגוון המשאיות החשמליות המקיף ביותר בשוק.

בדגם החדש, D Wide Z.E. LEC, אבזור שמיועד לאפשר למפעילים לגשת לרכב בבטחה וללא מאמץ. הכניסה לתא הנהג נמוכה ב-200 מ"מ מזו של משאית חלוקה סטנדרטית, ולעלייה נדרשת מדרגה אחת בלבד עם אמצעי נגד החלקה. הדלתות נפתחות ב-90 מעלות. תכנון זה מפחית מאוד את עייפות הצוות עקב עלייה וירידה, פעולות שחוזרות על עצמן לעיתים יותר ממאה פעמים בסבב חלוקה.

המיקום הנמוך של התא מספק ראייה ישירה מצוינת לנהג, והדבר מביא לשדה ראייה מעולה ולהגנה מיטבית על משתמשי הדרך הפגיעים. לשיפור שדה הראייה, רנו משאיות ממליצה על חלונות צד נוספים הממוקמים בחלקו האחורי של תא הנהג. השמשות מוצעות כאופציה.

תא הנהג המרווח של המשאית החשמלית יכול להכיל את הנהג ושלושה אנשי צוות נוספים. רצפה שטוחה אופציונלית מאפשרת חופש תנועה בתוך התא ומאפשרת עלייה וירידה משני הצדדים - שמאל וימין.

ברנו מדגישים שמדובר בתכנון ייחודי שפותח בשיתוף פעולה הדוק עם חברת בוני המרכבים אסטפה (Estepe). דגם D Wide Z.E. LEC מוצע בגרסת 2x6 עם סרן אחורי מהוגה וכבר ניתן להזמינו באירופה. מכיוון שכולו חשמלי, הרכב אינו פולט מזהמים ומאושר לשימוש באזורים עירוניים שבהם נאסרת הכניסה לרכב מזהם.

21/11/2021
זמן קריאה: 1.5 דק'

חברת משאיות לילנד (Leyland Trucks), הנמנית עם קבוצת פאק-קאר (החברה האם של דאף), תשתתף בפרויקט שנועד לסייע לחברות תובלה בבריטניה לעבור למשאיות חשמליות. בניסוי ייטלו חלק 20 משאיות חשמליות במשקל כולל של 19 טונות. עם תשתית הטעינה הנדרשת, המשאיות יצוידו בציוד לרישום הנתונים וישמשו לתמיכה במאמצי משרד התחבורה הממשלתי של בריטניה (DfT) לעודד שימוש ברכבים חשמליים.

אתר אינטראקטיבי יסייע בעתיד לצי תובלה בהכרעות על עתיד צי התובלה ויעזור בהסברים ומתן מידע שמטרתם לעודד רכישת משאיות חשמליות. כדי לתמוך במפעילים בהבנת העלויות והשיקולים שכרוכים ברכישת משאיות חשמליות, משרד התחבורה הבריטי מאמץ קמפיין יזום, שיסייע לענף לשנות תפיסות וידע בנושא התובלה החשמלית. היקף הפרויקט – 20 מיליון ליש"ט, והוא ממומן על ידי הממשלה.

הפרויקט מועבר באמצעות SBRI (יוזמת מחקר לעסקים קטנים), תהליך המאגד אתגרים ממשלתיים ורעיונות מהעסקים ליצירת פתרונות חדשניים. חברת משאיות לילנד תעבוד עם חברת CENEX, חבר מחקר המתמחה בהפחתת פליטות, ליצירת דוח מקוון ואתר אינטראקטיבי תוך שימוש בנתונים מהעולם האמיתי. הדבר יסייע למפעילי הצי הציבורי והפרטי להבין טוב יותר את נקודות החוזק, האתגרים והאפשרויות הטמונות בפריסה של צי משאיות חשמליות.

חברת לידלנד טראקס מייצרת את סדרת משאיות החלוקה דאף LF, בכלל זה LF החשמלי שנכנס לאחרונה לייצור במפעל החדיש של החברה בעיר לנקשייר. חברת לילנד תשתף פעולה עם כמה משתמשי קצה במגזר הציבורי במהלך הניסוי, בכלל זה שירותי הבריאות הלאומית (National Health Service) ברחבי הארץ, המיועדים לנסות 11 משאיות חשמליות. תשעת הרכבים הנותרים יגיעו למספר רשויות מקומיות כדי לתמוך בעבודות מיחזור ולהעביר משלוחים לבתי ספר.

דאף תומכת בהרחבת טווח הנסיעה של המשאיות החשמליות החדשות באמצעות מבחר מטענים קבועים וניידים של פאק-קאר.

15/11/2021
זמן קריאה: 1 דק'

חברת השיווק בירות מנהטן (Manhattan Beer Distributor), ממפיצות הבירה והמשקאות הגדולות בניו יורק, הזמינה חמש משאיות וולוו VNR חשמליות. מדובר במשאיות כבדות (קטגוריה 8) שאמורות להשתלב בצי מפיצי הבירה של מנהטן, שכולל יותר מ-400 משאיות חלוקה. דגמי וולוו VNR החשמליים מיועדים לחלוקה עירונית ואזורית של משקאות. הן תורמות להפחתה בפליטות התובלה הפחמנית (CO2). מוולוו נמסר, כי חמש המשאיות החשמליות האלו הן המכירה המסחרית הראשונה של דגם זה מחוץ לקליפורניה. בכוונת החברה להשתלב בקטגוריית המשאיות החשמליות הכבדות גם בניו יורק.

מפיצת הבירה במנהטן היא אחת ממפיצות המשקאות הגדולות בארצות הברית וספקית הבירה הגדולה ביותר בעיר ניו יורק. היא משרתת כמעט 25,000 לקוחות מחמישה אתרים תפעוליים הנמצאים בניו יורק ובמטרופולין. במשך יותר מעשרים שנה מפיצי הבירה במנהטן מכוונים לתובלה בת קיימא, שמטרתה לצמצם את ההשפעה הסביבתית של החברה.

סיימון ברגסון, נשיא מפיצות הבירה במנהטן, מסר כי החברה היא לקוחה של וולוו משאיות 13 שנים. לפיכך היא יודעת להעריך את רמת הבטיחות, הביצועים, האמינות והנהגים, גם כלפי דגם VNR Electric.

מפיצי הבירה במנהטן הבטיחו מימון לרכישת המשאיות החשמליות של וולוו מתוכנית ההסדר של פולקסווגן במדינת ניו יורק, Clean Transportation NY. תוכנית זו פותחה כדי להפחית את פליטות ענף התובלה באמצעות מימון כלי רכב וציוד.

29/08/2021
זמן קריאה: 1.5 דק'

חברת מכשירי תנועה, נציגת מאן בישראל, משיקה לראשונה שני סוגי משאיות חשמליות. הסוג הראשון בקטגוריה של 26 טונות הוא ה-e-TGM, שהושק באירופה לפני שנתיים. המשאית בעלת טווח נסיעה של 180 ק"מ, עם זמן טעינה מהיר של שעה וחצי או טעינת לילה מלאה של שש שעות. המשאית מצוידת במערכות בטיחות מתקדמות, כגון שמירה על נתיבו מניעת התנגשות בעת בלימת חירום. עלות החשמל לתפעול המשאית החשמלית נמוכה פי שבעה מהוצאות הדלק של משאית דיזל. גם עלויות התפעול התחזוקה השוטפות נמוכות משמעותית בהשוואה למנוע דלק. למשאית מנוע שקט, האצה מהירה ומומנט מרבי כבר ממהירות 0. המנוע שומר על הסביבה, ללא פליטת NOx ו-CO2. המשאית שקטה ומתאימה לעבודה בתוך מרכזי ערים.

הסוג השני הוא סדרת משאיות מאן בשילוב עם חברת פראמו (Framo) הגרמנית, המתמחה בהסבת מנועי בעירת דיזל למערכות חשמל. במסגרת ההסבה, החברה מחליפה את המנוע, תיבת ההילוכים ומערכת הפליטה והיניקה במצברים חשמליים במתח גבוה, במנוע חשמלי ובמערכות קירור ובקרה. משקלי המשאיות בטווח של 8 עד 44 טונות.

המנועים בסדרה זו נעים החל מ-80kW (108 כוחות סוס) ועד 400kW (536 כוחות סוס) ויגיעו עם אחריות של 6-4 שנים. המצברים בטווח kWh 115 עד kWh 231 אשר מקנה מרחק נסיעה של עד 340 ק"מ כתלות במשקל המשאית ובבחירת המצברים. טעינת המשאית נעה משעה וחצי בטעינה מהירה ועד שש שעות בטעינה לילית מלאה.

11/08/2021
זמן קריאה: 0.5 דק'

משאית חשמלית היא אולי הפתרון המתקדם ביותר לתובלה בת-קיימא, אלא שהיא מצריכה תשתיות טעינה מתקדמות וזמינות כדי להגשים את החזון של תובלה נטולת פליטת פחמן.

בחטיבת המשאיות של מרצדס החליטו ללוות את הלקוחות לאורך המעבר שלהם לתובלה חשמלית, תוך יצירת שיתוף פעולה עם מערכת התשתית החכמה של סימנס, ENGIE ו-EVBox Group. שלוש החברות מספקות תמיכה וידע משלים בנושא אספקת אנרגיה, ובד בבד מספקות פתרונות תשתית טעינה מרכזית של ציי משאיות.

מכיוון שפיתוח תשתיות טעינה הוא עניין מורכב הכולל אמצעי בנייה והשקעות פיננסיות, ובשל מורכבותם של התהליכים הנלווים, נדרשת התארגנות נכונה לשימוש ולאינטגרציה אופטימלית של כלי רכב חשמליים לחלוטין בצי הרכב הקיים. כדי לסייע ללקוחות בתהליכי התכנון, היישום וההטמעה הנוגעים לתשתיות הטעינה ולחיבור לרשת החשמל, מרצדס הכניסה חברות המתמחות בכך לשותפות אסטרטגית פעילה. היא פיתחה מערכת אקולוגית המספקת ללקוחות ייעוץ והצעות תשתית. המוצרים והשירותים של השותפים נבדקו ואומתו לצורך פעולה הדדית והגהה עתידית של מכשירי הטעינה לשימוש בכל כלי הרכב המסחריים - העכשוויים והעתידיים - המופעלים בחשמל. יתרה מזו, החברה ערכה מבחני תאימות רבים, שהסתיימו בהצלחה, עם מערכת ניהול הטעינה שלה. חלק מהבדיקות התקיימו במסגרת פרויקט פיילוט צי החדשנות של eActros שנמשך יותר משנתיים בקרב לקוחות ברחבי אירופה.

צוות eConsulting בוחן בתחילת הדרך את המסלולים הקיימים של הלקוח, כדי לקבוע פרופיל שימוש ריאלי למשאיות החשמליות לפי מיקומן ומאפייני עבודתן. אם לקוח ישתמש בשירותים שמציעות סימנס והשותפות האחרות, הן ידאגו לניתוח של מאפייני הטעינה, לביסוס תשתית ולאספקת אנרגיה מתאימה עם פתרונות טעינה חכמים מבוססי חומרה. הן גם ידאגו לתחזוקה של תשתית הטעינה.

11/08/2021
זמן קריאה: 0.5 דק'

אחד היתרונות של משאית חשמלית הוא היותה שקטה מאוד, אך יש לכך גם חיסרון בטיחותי. הולכי רגל ורוכבי אופניים אינם שומעים את המשאית המתקרבת, וסכנת ההיפגעות גדלה במידה ניכרת.

בחטיבת המשאיות של וולוו החליטו לפתח מערכת התראה אקוסטית עם צלילים ייחודיים, המיועדת להתקנה בדגמי המשאיות החשמליים. ההתראה תיידע הולכי רגל, רוכבי אופניים ומשתמשי דרך אחרים על המשאיות שבקרבתם. הצלילים נעימים ולא פולשניים, הן לנהג הן למי שנמצא בסביבתו החיצונית הקרובה. הצלילים תוכננו כך שלא יעברו דרך קירות. המטרה היא לאפשר משלוחים שקטים בשעות הלילה ולשפר את תנאי העבודה.

על פי התקינה האירופית החדשה, מ-1 ביולי 2021, כל כלי הרכב החשמליים החדשים באיחוד האירופי צריכים להשמיע רעש ברמה מסוימת בעת נסיעה במהירות נמוכה מ-20 קמ"ש. רמת הקול תלויה במהירות הנסיעה, וגוברת ככל שזו עולה. במהירות של 20 קמ"ש היא אמורה להיות לפחות בעוצמה של 56 דציבלים.

בארצות הברית יש חקיקה דומה לגבי כלי רכב חשמליים, אלא ששם אפקט הרעש מחויב במהירות של עד 30 קמ"ש. אם הרכב שקט מדי, יש להוסיף לו מערכת התראה חיצונית אקוסטית (AVAS).

כדי לעמוד בדרישות החדשות ובד בבד לשמור על היתרונות של רמות רעש נמוכות, פיתחה וולוו משאיות סט של "צלילי פרמיום" כהגדרתה לדגמי המשאיות החשמליים. את הצלילים פיתחו מומחי אקוסטיקה, ומגוון הצלילים הוא תוצר של מחקר ובדיקות יסודיות של מומחי האקוסטיקה של קבוצת וולוו.

למערכת ההתראה האקוסטית ארבעה צלילים שבאמצעותם המשאית מודיעה לשוהים בסביבתה מה היא עושה: מתקדמת, מסתובבת, נוסעת לאחור וכו'. ארבעת הצלילים משתנים בעוצמתם לפי מהירות המשאית.

למידע
כותרת
תוכן
close
Shopping Cart
Your cart is empty