מגה משאיות
חדשות
חדשות חשמליות
לעמוד קודם

​המשאיות החשמליות של וולוו בישראל

15/03/2023
זמן קריאה: 1 דק'

וולוו משאיות החלה בייצור סדרתי של משאיות חשמליות בשנת 2019, ובשנה האחרונה הוחל הייצור של משאיות כבדות עד 44 טונות. לוולוו ניסיון של שנים עם משאיות ואוטובוסים חשמליים. הדגמים הראשונים של משאית ואוטובוס חשמלי הגיחו לביקור בארץ עוד בשנות ה-90. בשנה האחרונה מכרה וולוו כ-4,000 משאיות חשמליות, רובן לעבודה עירונית וחלקן לשימושים בין-עירוניים.

מאיר, יבואנית וולוו לישראל, החלה לייבא משאיות חשמליות בסוף 2022. המשאית הראשונה שהגיעה לארץ היא משאית FL חשמלית המיועדת לחלוקה עירונית. זו המשאית החשמלית הראשונה מייצור סדרתי שנרשמה בארץ. במסגרת ההיערכות להבאת המשאית, הוסמכו מוסכי הרכב הכבד של מאיר לעבוד על רכב חשמלי והוכנה תשתית לאחזקת המשאיות.

לאחרונה החלה מכירת המשאיות החשמליות הכבדות של וולוו בישראל. הרכב הראשון מסוג זה הוא גורר 4x2 במשקל של עד 44 טונות. לרכב שלושה מנועים חשמליים בהספק כולל של 666 כ"ס המחוברים לתיבת ההילוכים האוטומטית של וולוו, Ishift, בעלת 12 הילוכים (כמו בדגמי הדיזל). רוב מכלולי החשמל מותקנים במקום מנוע הדיזל, מתחת לקבינה. בצד השלדה מותקנות 6 סוללות של 90 קילוואט שעה כל אחת, סה"כ 540 קילוואט שעה.

הרכב נמכר עם אפליקציות ותוכנות ייחודיות של וולוו, המאפשרות לתכנן את מסלול העבודה ולהפיק את המרב מהמשאית. טווח הנסיעה של גורר עמוס הוא כ-300 ק"מ, כתלות בעומס ובמתאר הנסיעה.

תכנון המשאית נעשה מתוך ההבנה שבעשור הקרוב וולוו תייצר בו בזמן משאיות עם מונעי דיזל ומשאיות חשמליות. לכן המשאיות החשמליות מיוצרות על קווי הייצור הקיימים של וולוו, עם משאיות הדיזל.

 

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן