מגה משאיות
חדשות
חדשות מהעולם
לעמוד קודם

אות התחבורה האירופאי לקיימות לדאף XF 450

08/02/2024
זמן קריאה: 1 דק'

קבוצת דאף זכתה לאחרונה ב'פרס התחבורה האירופי לקיימות' (ETPN). האות היוקרתי הוענק לדאף XF מהדור החדש שמיועד לתובלה ארוכת טווח. ההכרה מוסיפה לרשימה המרשימה של תארים יוקרתיים שסדרת XF צברה בשנה האחרונה, כולל הפרסים 'המשאית הבינלאומית של השנה' (2023), 'המשאית הירוקה' (‘Green Truck) ו'אתגר המשאית האירופית' (‘European Truck Challenge’).

אות התחבורה לקיימות, ‘European Transport Award for Sustainability’ - ETPN, מיוסד על ידי העיתון הגרמני Transport. הפרס נועד להוקיר חברות מתחום הרכב המסחרי המציגות פרקטיקות בנות-קיימה ומחויבות להן. העיתון שואף להראות שיוזמות אחראיות ובנות-קיימה עשויות להשתלב היטב עם היעילות והתחרותיות של המשאית.

עם תא נוסעים מוארך ואווירודינמי, המשאית של דאף מהדור החדש קבעה סטנדרטים חדשים בתעשייה בתחומים יעילות וקיימות. עקב כך תצרוכת הדלק וה-AdBlue נמוכה בהשוואה למתחרות האירופיות באותה קטגוריה. מלבד יעילות, מרווחי השירות ארוכים, עד 200,000 ק"מ. מפלסי השמן הנמוכים במיוחד במרכבי הסרנים תורמים לירידה מרבית ברמת החיכוך הפנימי ולמשקל רכב נמוך. ברכב מותקנות מערכות עזר מתקדמות לנהגים כגון בקרת שיוט חכמה הנעזרת ב-GPS להפחתת תצרוכת הדלק.

כריסטין הרטמן, העורכת הראשית של המגזין הגרמני וחברה בצוות השופטים, הדגישה את המשמעות של הישגי היעילות של דאף, ואמרה: "משאיות דיזל נשארות בחזית בהחלטות הרכישה. לכן חשוב ונכון שהיצרנים ימשיכו לשפר את היעילות של מנועי הבעירה הפנימית. הערכים הרבים והחזקים בקטגוריה 'משאיות הנעה קונבנציונליות' הוכיחו את המחויבות של כל היצרנים בהקשר זה. אולם בסופו של דבר, קונספט העיצוב של דגמי XF 450, שתרם לחיסכון בדלק, היה המועמד המשכנע ביותר לזכייה בפרס."

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן