מגה משאיות
חדשות
חדשות מהעולם
לעמוד קודם

מרצדס משאיות: 'מסדרון טעינה' של 451 ק"מ

05/06/2024
זמן קריאה: 1.5 דק'

חטיבת המשאיות של מרצדס בצפון אמריקה מקימה 'מסדרון טעינה' ראשון מסוגו בין לוס אנג'לס ללאס וגאס. מדובר בתוואי כביש המכונה גריו-ליין (Greenlane) באורך של 451 ק"מ, אשר לאורכו יוקמו נקודות טעינה לרכב כבד. אתר הדגל הראשון ייפתח בסוף השנה בקולטון שבקליפורניה.

במסדרון הטעינה החדש יהיו יותר מ-100 מטענים ושירותים מודרניים לצד הכביש המהיר (Interstate I-15). המטרה היא להאיץ את הובלת המטענים הנקייה באמצעות משאיות חשמליות. שלושת מקומות הטעינה הראשוניים יהיו בקולטון, בברסטו ובבייקר שבקליפורניה. בשנה הבאה יתווספו מיקומים לאורך המסדרון, מעבר לדרום נבאדה ועד סן פדרו שבקליפורניה.

לאחר שתושלם הבנייה באתר קולטון, האתר אמור מתוכנן לכלול יותר מ-60 מטענים, כולל 400 קילוואט מטענים מהירים של זרם ישיר (DCFC) כדי להאיץ טעינה של רכבים בינוניים ורכבים כבדים עם אפס פליטה (ZEV). אפשרויות טעינה נוספות של 200 קילוואט DCFC באתר יאפשרו טעינה ארוכת טווח וטעינה בלילות למשאיות ולאוטובוסים. שלבי פרויקט מאוחרים יותר יתמכו הן בנתיבי טעינה לאורך זמן והן בנתיבי טעינה בלילה לשילובים של רכב-גרור.

"לאחר שקילת גורמים למיניהם כגון נתוני טלמטיקה של משאיות, נתיבי הובלה תכופים ואסטרטגיית פריסת לקוחות, צוות גרין-ליין בחר בשלושת המיקומים האופטימליים האלו למסדרון הטעינה המסחרי הראשון שלנו כדי להאיץ את המעבר לאפס פליטות", אמר פטריק מקדונלד-קינג, המנכ"ל של גרין-ליין. לדבריו, "השקת המסדרון הזה לא רק מסמנת שלב קריטי במתן מענה לצורך הדחוף בטעינה חשמלית זמינה לציבור, בפריסה ארצית לכלי רכב מסחריים, אלא גם תשמש מודל למרכזי הטעינה של רכב חשמלי עתידי."

התכנון של תחנות הטעינה נועד לשדרג ולשפר את החוויה בעת עצירה למנוחה של הנהגים. לכל אתר גרין-ליין יהיו נתיבי כניסה ויציאה מורחבים, המאפשרים לנהגים להיכנס ולצאת במהירות ובקלות. בזמן ההמתנה לטעינת הרכבים, הנהגים יכולים לגשת למיתקנים מודרניים עם שירותים ומיתקנים אחרים, כולל אפשרויות רכישה של מזון ומשקאות.

מיזם גרין-ליין שואף לפתח רשת ארצית של מיקומי תשתיות טעינה מסחריות ברחבי ארה"ב. אתרי הטעינה ישרתו גם מכוניות נוסעים חשמליות וצי קל, ויספקו תדלוק מימן לרכבים מסחריים בשנים הקרובות.

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן