מגה משאיות
חדשות
חדשות מהעולם
לעמוד קודם

משאיות מימן של מרצדס למבחני ציי התובלה

05/02/2024
זמן קריאה: 1 דק'

חטיבת המשאיות של מרצדס תחל בקרוב בסדרה של מבחנים תפעוליים למשאיות המופעלות באמצעות תאי דלק (מימן), בשיתוף פעולה עם לקוחות נבחרים. הלקוחות הם אמזון, Air Products, INEOS, Holcim ו-Wiedmann & Winz. כל אחת מהחברות תקבל תומך אחד לבדיקה ביישומים לתובלה ארוכת טווח על מסלולים ספציפיים בגרמניה.

כלי הרכב יתודלקו בתחנות תדלוק ציבוריות ייעודיות למימן נוזלי (sLH2) באזור וורת' אם ריין ובאזור דואיסבורג. המשמעות היא שמרצדס נכנסת לשלב הפיתוח הבא בדרך להפחתת תחבורה עם משאיות המונעות במימן. לאחר שלב הבדיקות הקפדניות במסלול המבחן ובכבישים הציבוריים, משאיות תאי הדלק הגיעו לשלב פיתוח מתקדם לפריסה בציי לקוחות ראשונים.

חמשת התומכים יבצעו יישומים כגון הובלה של חומרי בניין, מכולות ימיות או מכלי גז. במהלך ניסויי הלקוחות הראשונים האלו משאיות GenH2 נשארות בפיקוח ובאחריות ישירה של מרצדס. כלי הרכב יתודלקו בתחנות תדלוק ציבוריות ייעודיות למימן נוזלי (sLH2). בדרך זו החברות השותפות שלה יוצרות פרויקט מגדלור ומדגימות כי הובלה מפוחמת עם משאיות המונעות במימן כבר אפשרית היום. עם זאת כדי שהמהפך יצליח, צריך בשנים הקרובות להבטיח בניית תשתית תדלוק בינלאומית ואספקה מספקת של מימן נוזלי ירוק.

חברת Wiedmann & Winz הייתה אחת החברות הראשונות שהסתמכו על טלמטיקה ודיגיטליזציה בתעשיית הלוגיסטיקה. לאחרונה היא גם החלה לפרוס תומכים מדגם eActros 300 של מרצדס בפעולות תובלה יומיות. כעת החברה תשתתף בבחינת משאית המימן.

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן