מגה משאיות
חדשות
חדשות מהעולם
לעמוד קודם

משאיות רנו חשמליות לקוקה קולה בלוקסמבורג

01/02/2024
זמן קריאה: 1 דק'

משאיות חשמליות של רנו מגיעות בחודשים האחרונים לקוקה קולה לחלוקת משקאות. חמשת כלי הרכב הראשונים נמסרו לקוקה קולה בסוף 2022 והוקצו לנתיבים באזור אנטוורפן. לאחרונה התווספו שלוש משאיות חשמליות לצי החברה, הפעם בלוקסמבורג. בחודשים הקרובים יתווספו רכבים נוספים באתרי הייצור וההפצה בערים גנט ו-Chaudfontaine שבבלגיה.

המשאיות החשמליות שהגיעו ללוקסמבורג הן מהדגמים E-tech D ו-D Wide. רוב המשלוחים של קוקה קולה מתמקדים באזורים מקומיים, ומיועדים לסופרמרקטים ולעסקים הקרובים לאתרי הייצור של החברה, עם מסלול ממוצע של 150 ק"מ ביום. משמעות הדבר היא שיצרנית המשקאות נמצאת במיקום מושלם למעבר לכלי רכב חשמליים, הכרוך בהשקעה כוללת של כשבעה מיליון יורו בבלגיה ובלוקסמבורג. המעבר משתלב עם המטרה ארוכת הטווח של קוקה קולה להמשיך להתמקד בפעילות מקומית בת-קיימה בלוקסמבורג.

התכנון המוקדם של קוקה קולה, בשילוב מומחי רנו, כולל אופטימיזציה של מסלולים מקומיים. התצורה שבחרה קוקה קולה למשאיות רנו החשמליות שלה פירושה שכלי הרכב יכולים לעבור כ-200 ק"מ בכל יום. זה יספיק במידה רבה כדי לכסות כ-80% מנתיבי המסירה הנוכחיים מתוך אתר הייצור Howald בלוקסמבורג. לכל משאית תהיה נקודת טעינה באתר, כך שיתאפשר להטעין את המצבר במלואו בלילה. נקודות הטעינה מסופקות אך ורק עם 100% אנרגיה ירוקה.

קוקה קולה עבדה בשיתוף פעולה הדוק עם רנו משאיות כדי למצוא את כלי הרכב המתאימים ביותר, שיכולים לספק תנאי טעינה אופטימליים לשימוש מקומי ספציפי זה. רנו ביצעה ניתוח מעמיק של נתוני שרשרת האספקה מקוקה קולה, ולאחר מכן פותחו סימולציות מציאותיות של המסלולים. הם נבדקו בתנאים אמיתיים, תוך התחשבות בצריכת אנרגיה ובנוחות ובבטיחות של הנהג. המשאיות מצוידות גם במערכת מצלמות של 360° כדי למנוע שדה ראייה מת, ובמערכת התרעה ווקאלית שמיועדת להתריע על הולכי רגל ורוכבי אופניים. בחלק מהדלת בצד הנוסע יש זכוכית לשם ראות מיטבית.

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן