מגה משאיות
חדשות
חדשות מהעולם
לעמוד קודם

100 רכבי ניקולה בהנעת תאי דלק ל-GP JOULE

28/02/2023
זמן קריאה: 1 דק'

חברת הפתרונות האנרגטיים הגרמנית GP JOULE הזמינה לאחרונה 100 משאיות של ניקולה שמונעות בתאי דלק (מימן) מסוג Nikola Tre Fuel Cell. חברת הפתרונות האנרגטיים מתכוונת להשכיר את המשאיות לחברות תובלה אחרות. המשאיות יהיו מהראשונות שייוצרו על ידי המיזם המשותף שבין איווקו לניקולה (מיזם המכונה Nikola Iveco Europe). המשאיות יסופקו בתצורה 6x2 ויגיעו מאתר המפעל של ניקולה בעיר אולם שבגרמניה.

30 מתוך 100 הרכבים הראשונים צפויים להימסר ל-GP JOULE בשנת 2024. 70 כלי הרכב הנותרים יימסרו בשנת 2025, ו-GP JOULE תוכל לרכוש אותם דרך יחידת התפעול של איווקו המכונה GATE - Green & Advanced Transport Ecosystem.

זה דגם השכרת המשאיות החשמליות בסגנון "הכול כלול" של קבוצת איווקו. יצרנית המשאיות האיטלקית תספק את פונקציות התחזוקה והשירות החיוניות. בד בבד GP JOULE תעמיד את 100 משאיות הניקולה לרשות לקוחותיה בתחום התחבורה והלוגיסטיקה.

ההזמנה כפופה לאישור הבקשה של GP JOULE למימון מממשלת גרמניה, לתמיכה ברכישת כלי רכב ידידותיים עם הינע חלופי. נוסף לכך, איווקו ו-GP JOULE הסכימו לשווק משנת 2026 משאיות נוספות של תאי דלק ללקוחות באירופה. GP JOULE תספק להם גם 100% מימן ירוק ברשת תחנות תדלוק המימן שלהם.

סימון אוליבאטי, נשיאת שירותים פיננסיים בקבוצת איווקו מסרה, שהחברה מרוצה מאוד ממודל ההשכרה החדשני. הוא יאפשר לנייד מימן ללקוחות בגרמניה ולהתקדם בתחום הפחתת פליטות פחמן מכלי רכב. לדבריה, ההסכם הזה הוא הזדמנות להתחיל להציע את השירות המקיף של איווקו, המבוסס על נוסחת תשלום לפי שימוש שתאפשר ללקוחות גישה להנעה של המחר.

 

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן