מגה משאיות
חדשות
חדשות מהעולם
לעמוד קודם

20 משאיות וולוו חשמליות לתובלה בגטבורג

10/05/2023
זמן קריאה: 1 דק'

חטיבת המשאיות של וולוו מספקת 20 משאיות כבדות חשמליות לחברת הלוגיסטיקה DFDS שפועלת בעיר גטבורג שבשוודיה. המשלוח הוא חלק מהזמנה של 125 משאיות חשמליות מתוך חוזה בין DFDS לוולוו. חלק מצי התובלה החשמלי ישמש להובלת סחורות אל מפעל ההרכבה של וולוו בגטבורג.

חברת DFDS היא חברת השילוח והלוגיסטיקה המשולבת הגדולה ביותר בצפון אירופה. היא מספקת שירותי מעבורות ולוגיסטיקה באירופה ובטורקיה, ומניבה הכנסות שנתיות של 17 מיליארד דנמרק. יש לה 8,000 עובדים במעבורות, במשאיות ובמשרדים ב-20 מדינות.

בהזמנה הנוכחית 20 משאיות מדגם FM Electric. מתוכן 14 משאיות, הנטענות באמצעות חשמל ירוק, ייפרסו בהובלות אל מפעל המשאיות הכבדות של וולוו וממנו (נמצא בקרבת העיר גטבורג).

היוזמה מסמנת צעד חשוב להגיע ליעד הקיימות של וולוו משאיות - אספקת משאיות שאינן מזהמות עד שנת 2040. יעד הביניים של וולוו הוא שבשנת 2030, 50% מכל המשאיות החדשות שהיא מוכרת יהיו חשמליות. גם לחברת התובלה DFDS יש חזון ירוק דומה, אלא ששנת היעד למשאיות נקיות הוא 2050.

"להחלפת משאיות הדיזל הקונבנציונליות שלנו בחלופות כגון משאית וולוו FM Electric תהיה השפעה ממשית על פליטת הפחמן של החברה. אבל המאמץ הזה מצריך הרבה יותר מהשקעה כספית. חשוב לעבוד עם ספקי אנרגיה ועם יצרן משאיות שמספק שירות איכותי", נמסר מוולוו.

מאז החלה וולוו לייצר משאיות חשמליות מלאות ב-2019 מכרה החברה יותר מ-4,300 משאיות חשמליות ביותר מ-38 מדינות ברחבי העולם. וולוו מציעה כיום קו מוצרים רחב, עם שישה דגמים חשמליים בייצור סדרתי, המספקים מגוון רחב מאוד של תובלה עירונית ובינעירונית.

 

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן