מגה משאיות
חדשות
טכנולוגיות מתקדמות
לעמוד קודם

AI box ממירה מצלמות למצלמות AI לזיהוי אובייקטים

26/03/2024
זמן קריאה: 1.5 דק'

לאדי מערכות פתרון מהפכני שהופך כל מצלמה רגילה למצלמה חכמה מבוססת טכנולוגיית בינה מלאכותית, בלי להחליף את המצלמות הקיימות ברכב.

בעת נסיעה לאחור, נהג של רכב כבד מקבל מידע על סביבת הרכב ממערכות העזר, מבוססות על מצלמות פסיביות שמעבירות מה שהמצלמה רואה. המצלמות אפקטיביות רק אם הנהג צופה בצג המצלמה המותקן ברכב. המצלמות אינן מתריעות לנהג באופן אקטיבי אם אובייקט נכנס לתחום הראייה שלהן. מסיבה זו מספר התאונות הנגרמות תוך כדי נסיעה לאחור, גבוהה.

כלי צמ"ה ומלגזות פועלים בסביבה שבה נעים אובייקטים כגון בני אדם, רוכבי אופניים ומכוניות צמוד לכלי עצמו. כלי הצמ"ה והמלגזות נעים בעבודתם קדימה, אחורה ולצדדים באופן תדיר ומיידי. קיימת סכנה בסבירות גבוהה שתוך כדי תנועה הכלי יפגע באובייקטים שבסביבתו. מצלמות רוורס ומצלמות צד, וכן המסך לנהג, אינם נותנים מענה להפחתת רמת הסיכונים מפני התנגשות, מאחר שנהג הכלי אינו יכול להסתכל כל הזמן במסך שמולו והמצלמות אינן נותנות התרעה קולית לנהג הכלי.

האפשרות להפוך את המצלמות הרגילות, המותקנות היום ברוב המשאיות, למצלמות חכמות, שיודעות לזהות אובייקטים וליידע או להתריע את הנהג על הימצאותן, הייתה מורידה במידה רבה את מספר התאונות.

מערכת AI Box של אדי מערכות מזהה אובייקטים (הולכי רגל, רוכבי אופניים, קורקינטים ומכוניות) בטווח הראייה של המצלמה. ברגע הזיהוי המערכת מעבירה לנהג מידע על הימצאות האובייקט באמצעות צג ייעודי, ובמקרה של סכנת התנגשות, המערכת תתריע גם באופן קולי (באזר) לנהג. המערכת מתחברת למצלמה הקיימת ברכב, כולל מצלמה מקורית, והופכת אותה מייד למצלמה חכמה.

 

לפרטים נוספים

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן