מגה משאיות
כתבות
מגה משפט
לעמוד קודם

רעידות חזקות במשאית שהותקנה בה צלחת רתימה

06/02/2024
זמן קריאה: 1.5 דק'

חברת סמלת מוטורס מפ"ת נתבעת בבימ"ש השלום בנצרת לשלם כמיליון ש"ח לחברת שהואן אמיר מכפר אכסאל מתחום ההובלות, המספקת שירותי הובלה ומנופים ברחבי הארץ בשירות של משרד הביטחון, חברת החשמל, מקורות, מפעלי תשתיות וחברות פרטיות אחרות. בתביעה נאמר, כי התובעת רכשה מהנתבעת משאית חדשה מסוג איווקו 6X4 בעלות של 612,000 ש"ח, וכי העסקה כללה התקנת צלחת רתימה לנתמכים למשאית כדי שתתאים לצרכי התובעת.

לשם ביצוע ההתקנה וטרם מסירת המשאית לתובעת, העבירה הנתבעת את המשאית לידי חברת גולדשטיין שירותי תברואה לשם התקנת צלחת הרתימה ופרזוליה, ולאחר מכן סופקה המשאית לתובעת. אחרי מסירת המשאית, נטען בכתב התביעה, נתגלו רעידות חזקות ובלתי נסבלות במהלך הנסיעות. הדבר גרם אי שליטה במשאית. לדברי התובעת, הנתבעת טענה כל הזמן כי מדובר בתיקון קל, אולם הוברר כי כל מטרתה לא הייתה אלא לדחות את הקץ, שכן היא ידעה שמדובר בליקוי מהותי הקשור בפגם בייצור.

התובעת מציינת, כי גם לאחר שהחליפה בהתאם להוראות חברת איווקו את עשרת הצמיגים במשאית ובנתמך, על אף שהגלגלים היו במצב טוב, וביצעה כיוון פרונט לגלגלים הקדמיים כנדרש, לא נפתרה הבעיה.

לדברי התובעת, המשאית נבדקה על ידי מהנדס רכב ומכלים מוסמך, אשר קבע כי התקלה במשאית נוצרה בעקבות התקנה לקויה על ידי חברת גולדשטיין שירותי תברואה, אשר ביצעה על דעת עצמה קידוחים של עוגני השלדה של המשאית לשלדה, ובכך גרמה להחלשת השלדה. האחרונה, מציינת התובעת, ביצעה את העבודה תוך סטייה מהנהלים ומההוראות של בונה המרכבים של חברת איווקו, ובניגוד לכללי המקצוע, לתקנים ולתקנות משרד התחבורה. עקב כך נגרם נזק בלתי הפיך לשלדת המשאית.

התובעת מציינת, כי בשל הליקויים במשאית והסיכונים הטמונים בשלדה לקויה, ומאחר שהיא לא יכולה למלא את ייעודה ואף מהווה סכנת חיים לבני אדם, המשאית הושבתה מחודש אוגוסט אשתקד, כתשעה חודשים לאחר שנמסרה לידיה.

בית המשפט מתבקש להורות, כי ההסכם שנחתם בין התובעת לבין חברת סמלת מוטורס בטל ומבוטל, ולהורות לסמלת מוטורס להשיב לתובעת את הכספים ששילמה בעבור רכישת המשאית ולפצותה בגין נזקיה.

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן