מגה משאיות
חדשות
חדשות מקומיות
לעמוד קודם

משרד התחבורה: תוספת משקל למשאיות נקיות

28/12/2022
זמן קריאה: 1 דק'

במשרד התחבורה מנסים לעודד תובלה בת-קיימא גם באמצעות חקיקה. לאחרונה עודכנה תקנת תעבורה 314, וכעת היא מאפשרת משקל כולל מותר של 20 טונות למשאית נטולת פליטות בעלת שני סרנים. זאת בהשוואה למשאית מקבילה שמשקלה הכולל המותר מגיע ל-18 טונות.

המשאיות החשמליות שוקלות יותר, בין שיש בהן סוללות כבדות ובין שיש בהן מערכת תאי דלק המבוססת על המרת מימן וחמצן לאנרגיה חשמלית. עקב כך משקלן העצמי גבוה, וכושר העמסת המטען יורד. כדי לעודד תובלה נקייה, מעלים הרגולטורים ברחבי העולם את המשקל הכולל של הרכב, כדי 'לפצות' על המשקל העצמי הגבוה.

הרגולטורים בישראל החליטו לתת הגדלת משקל ניכרת, מעבר למקובל במרבית המדינות. אין ספק שתקנת התעבורה המעודכנת תעודד את המעבר למשאיות נקיות, ובכך תתרום להפחתת פליטת זיהום אוויר. הבונוס הוא שתובלה עירונית חשמלית שקטה מאוד, כך שמשאיות החלוקה העירוניות יוכלו לעבוד בשעות הלילה והבוקר המוקדמות בלי להפריע למנוחת התושבים באזור האורבני הצפוף. זאת כמובן מעבר להפחתת זיהום האוויר במתחם העירוני.

בשעות האלו ישנם גם פחות פקקים, כך שהעבודה יכולה להיעשות באפקטיביות רבה יותר ולהוזיל מאוד את עלויות ההפצה. כעת כל שנותר הוא לראות אם העידוד הממשלתי יופנה גם לעבר סובסידיות לתובלה חשמלית ולעידוד התקנה של נקודות טעינה בתחנות דלק, בחניונים או במסופי טעינה ייעודיים.

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן