מגה משאיות
חדשות
חדשות מקומיות
לעמוד קודם

עסקה ראשונה לטראקנט עם צה"ל

06/09/2023
זמן קריאה: 2 דק'

בהמשך לדוח מיידי שפרסמה טראקנט ב-29 בדצמבר 2022 בדבר בחינת טראקנט סמארט קטליסט - רכיב קטליטי לצמצום תצרוכת דלק והפחתת פליטות מזהמות במנועי סולר - המשווק על ידה, החברה הודיעה כי קיבלה הודעה מצה"ל, ואלה עיקריה:

1. צה"ל חרט על דגלו להיות קטר מוביל לנושא הקיימות.

2. בחודשיים האחרונים בחן צה"ל טכנולוגיות רבות שתכליתן צמצום פליטות גזי חממה. הטכנולוגיה שהציגה החברה נמצאה מתאימה. התוצאות לימדו על ירידה של 50% בפליטות המזהמות וירידה ניכרת בתצרוכת הדלק.

3. צה"ל החליט להצטייד ברכיב הקטליטי Trucknet Smart Ctalyst למשאיות מרכז ההובלה, בהיקף כספי המוערך ב-400 אלפי יורו. תיתכן הרחבה של ההצטיידות בהמשך לרכבים נוספים בצה"ל.

4. צהל אישר את ההצטיידות לאחר ניסוי שנעשה בכלי רכב צבאיים. התוצאות הוצגו בביקורת מכון התקנים הישראלי.

חנן פרידמן, מנכ"ל החברה, מסר: "החברה מתקדמת על בסיס התוכנית העסקית שלה, וזאת בהמשך לדיווחים על אודות הבחירה של גופים חשובים כחברות אגד ודן בישראל, Gauthier Transport בצרפת ו-Transportation Public Bucharest ברומניה, המקיימות בימים אלה פיילוטים עם הממיר החכם שלנו. פיילוטים אלה מגיעים לאחר התוצאות הטובות של פיילוט שנערך לאחרונה בצה"ל ולאחר קבלת תוצאות בדיקה של מכון התקנים הישראלי, שהראו חיסכון של 52% בפליטת גזי חממה וחיסכון של עד 7.4% בתצרוכת סולר. יותר ויותר מדינות באירופה מבקשות כיום לבחון את הטכנולוגיה של טראקנט בדרכן להתייעלות ולצמצום בפליטות המזהמות."

ב-10 באוגוסט דיווחה החברה כי דירקטוריון החברה אישר הקצאה פרטית של 907,640 מניות רגילות של החברה ו-907,640 כתבי אופציה בלתי סחירים, הניתנים למימוש למניות החברה לשישה משקיעים, שאינם בעלי עניין בחברה, בתמורה לסך של 1,425 אלפי ש"ח. החברה מייעדת את תמורת ההצעה הפרטית למימון עסקאות למכירת האביזר הקטליטי המשווק על ידה ולמימון פעילותה השוטפת של החברה.

נכון למועד זה, החברה אינה יכולה להעריך את תוצאות הפיילוטים, מידת שביעות הרצון של הלקוחות מהרכיב הקטליטי ונכונותן לרכשו, התנאים המסחריים למכירתו ותנאים רגולטוריים נוספים שעשויים להידרש לצורך מכירת הרכיב

יובהר כי הוצאה לפועל של רכש על ידי צה"ל טעונה אישור והזמנה של משרד הביטחון, אשר נכון למועד דוח זה טרם התקבלה. כמו כן אין ודאות לגבי תנאי ההזמנה שיידרשו על ידי משרד הביטחון ככל שהזמנה כאמור תימסר לחברה.

 

תמונת קטליסט, משאית צהלית. צילום: DEPOSITPHOTO

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן