מגה משאיות
חדשות
טכנולוגיות מתקדמות
לעמוד קודם

סקניה: דור חדש של לוח מחוונים דיגיטלי

14/05/2023
זמן קריאה: 1.5 דק'

לוח המחוונים של המשאיות והאוטובוסים עתיד לעבור מהפכה לדור דיגיטלי חדש. סקניה מציגה כעת לוחות מחוונים דיגיטליים מהדור הבא, המבוססים על ארכיטקטורת אלקטרוניקה מודולרית ומלווים במגוון תכונות בטיחות חדשות. לוח המחוונים הדיגיטלי, שמכונה Smart Dash, הוא אבן הבניין להוספת שירותים דיגיטליים ושיפור הבטיחות וחוויית המשתמש. כל אלה מכוונים ללקוחות ולנהגים.

Smart Dash הוא בראש ובראשונה לוח מחוונים דיגיטלי עם תצוגת מידע מרכזית. הלוח נועד לתמיכה דיגיטלית יומית לנהגים ולמפעילים עם פתרונות שסקניה מציעה בתחום כבר כיום, כגון My Scania ואפליקציית Scania Driver. לוח המחוונים Smart Dash פותח בהתאם למערכת המודולרית של סקניה לפתרונות מותאמים דיגיטליים. שלבי הביצועים שונים, אבל לכולם יש מבנה מודולרי משותף.

ללוח המחוונים החכם ארכיטקטורת מערכת חשמל חדשה התואמת לתקנת הבטיחות הכללית החדשה של האיחוד האירופי ולתקנות אבטחת הסייבר החדשות של האו"ם. יתרון תובנה חדש הוא הפעלת עדכוני OTA, אולי באמצעות חיבורי 5G מהירים במיוחד. לוח המחוונים כולל ממשק מכונה אנושי משופר (HMI), שהוא פתרון חיוני להתמקדות המוגברת של יצרן המשאית בבטיחות.

המערכת המודולרית ולוח המחוונים יהיו אמצעי נהדר להעצמת נהגים. הם יאפשרו להם גישה מעולה למידע רלוונטי בעת נהיגה ויתמכו בהם בביצוע סוגים אחרים של משימות כאשר הם נמצאים בחניה. כל הפתרונות מקושרים יחד ומציעים חוויית משתמש פרודוקטיבית.

תקנות הבטיחות הכלליות החדשות של האיחוד האירופי יהפכו מאפיינים מוכווני בטיחות לחובה בכלי רכב מסחריים כבדים מיולי 2024. התקנות החדשות, UNECE R155 ו-R156, יחולו גם על טכנולוגיות אבטחת סייבר כדי למנוע ולצמצם התעסקות ברכבים.

סקניה פיתחה ארכיטקטורה חדשה של מערכת חשמל, המשותפת למשאיות ולאוטובוסים. ארכיטקטורה חדשה זו מאפשרת תקשורת חכמה ומהירה יותר, אבטחת סייבר ברמה גבוהה יותר, ועונה לדרישות החדשות.

המערכת תומכת בפתרונות הבטיחות האקטיביים והפסיביים בענף התובלה. סקניה מגדילה את המיקוד שלה במערכות בטיחות אקטיביות עם מצלמות, מכ"ם וחיישנים מהדור החדש. הכנסת מערכות בטיחות ואזהרה תומכות חדשות תסייע לנהגים להימנע מתקריות המתרחשות לעיתים קרובות בסביבות עירוניות עמוסות וצפופות. המערכת תעזור לנהג להגביר את הפרודוקטיביות תוך הפחתת רמות הלחץ והעומס שמופעלים עליו.

הנהגים יוכלו להשתמש במפות מקושרות חכמות למערכות הניווט שלהם וליהנות מעדכוני OTA לכלי הרכב שלהם, ובכך להפחית במידה ניכרת את הצורך בהשתתפות בעדכוני תוכנה. לוח המחוונים החכם יחליף את הפתרונות הנוכחיים של סקניה, ויתאפשר להזמין אותו למשאיות שייוצרו בתחילת 2024.

 

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן